DELFINI ODBRANILI ZLATO! Maestralna Srbija SRUŠILA Grčku i ispisala ISTORIJU na OI!

08.08.2021

08:40

Vaterpolisti Srbije savladali su selekciju Grčke sa 13:10 i odbranili su olimpijsko zlato!

Filip Filipović na meču protiv Grčke

Delfini su odigrali sjajan meč, od prvog do poslednjeg minuta, čime su naneli prvi poraz Grcima na turniru. Takođe, prvi put u istoriji naše selekcije uspeli smo da odbranimo zlato na najvažnijem vaterpolo turniru.

Srbija je susret "prelomila" u poslednjem kvartalu, kada su odgovornost preuzeli bekovi Filipović, Mandić i Prlainović, a golman Mitrović je, kao protiv Španije, sjajno branio kada je to bilo najpotrebnije.

Bronzu u Tokiju je osvojila Mađarska, koja je nadigrala Špance sa 9:5

Tok finala mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Kraj finala - Srbija je ponovo olimpijski šampion!

Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata, Delfini su rutinski zadržai tri gola viška.

Čuvar mreže Mitrović ponovo je napravio sjajnu odbranu, Srbija vodi sa tri razlike i čini se kontroliše stvari u bazenu na tri minuta do kraja.

Bomba Dušana Mandića za 13:10, Delfini "gaze" ka odbrani zlata!

Usledila je fenomenalna odbrana naše selekcije sa čovekom manje, pošto je isključen Mandić, a zatim i novi gol Jakšića na pet minuta pre kraja (12:10).

Sava Ranđelović je zaradio treću ličnu grešku, Andrija Prlainović je realizovao penal koji je izborio Lazić, Delfini još jednom na plus 1 - 11:10.

Skumpakis poravnava na 10:10!

Srbija u odlučujući kvartal ulazi sa minimalnom prednošću od 10:9!

Važna odbrana Mitrovića u poslednjem minutu treće četvrtine, zatim je promašio i Prlainović.

Sjajnom kombinacijom Filipovića i Prlainovića Delfini stižu do prednosti - 10:9!

Novi gol kapitena Grčke Fontulisa, ponovo je egal (9:9).

Rašović je pogodio prečku posle dva minuta igre u trećem kvartalu.

Drugo poluvreme otvorio je Mandić drugim pogotkom na susretu (9:7), a potom je pogodio i grčki centar Murikis, čime je smanjio zaostatak rivala na svega jedan gol - 9:8!

Prvo poluvreme je završeno vođstvom Srbije od 8:7

Prlainović je u poslednjim sekundama prvog dela igre vratio prednost na stranu Delfina!

Dejan Savić je zatražio tajm-aut, ali Srbija nije uspela da iskoristi dva napada. U finišu prvog poluvremena, egal u Tokiju...

Vratila se Grčka u igru u drugom kvartalu. Popustio je napad Srbije, pogodio je Gkiuvetsis, pa i Papanastasiju - 7:7!

Vlahopulos je nadigrao Mitrovića sa desne strane, na semaforu je 7:5 u korist branioca zlata.

Grci su stigli do prvog napada, čime su zadržali prednost čoveka više u bazenu. To je iskoristio njihov kapiten Fontulis (6:4), ali je Dušan Mandić našu prednost ponovo povisio na plus 3 - 7:4!

Srbija je rešila u svoju korist prvu deonicu sa 6:3!

Fenomenalnom odbranom Srbija je završila prvi kvartal.

Vlahopulos je pogodio mrežu Mitrovića, pa su Heleni smanjili zaostatak na 5:3, ali je Nikola Jakšić odmah povisio na 6:3!

Briljantnim okretom pored Murikisa Duško Pijetlović postiže peti pogodak za našu selekciju - 5:2

Kontroverzna odluka arbitara ponovo je porkenula Srbiju. Filipović je realizovao "penal" za 4:2...

Jakšić Srbiji donosi novu prednost na četiri i po minuta pre kraja prve deonice (3:2).

Pregledavanjem snimka, Španac i Amerikanac su odlučili da priznaju gol Grčke, a ponište Rašovićev iz kontre. Novo izjednačenje - 2:2!

Kapiten Srbije Filip Filipović uspeo je da prevari golmana Grčke, Srbija vodi rezultatom 2:1!

Ekspresan odgovor Srbije. Posle isključenja, Filipović je proigrao Pijetlovića koji je rutinski savladao Zerdevasa - 1:1!

Prvi napad na susretu izborila je Srbija. Ipak, odbranili su se Heleni, a onda su iskoristili i prednost igrača više i poveli sa 1:0.

Počelo je finale u Tokiju

Pre početka duela intoniraju se nacionalne himne Srbije i Grčke.

Srbija brani olimpijsko zlato! Izabranici selektora Dejana Savića sastaju se u finalu Olimpijskih igara sa selekcijom Grčke.

Delfini su preživeli pakao u polufinalu, gde su nadigrali Španiju golom Filipa Filipovića 26 sekundi pre kraja, dok su Grci neočekivano lako izašli na kraj sa Mađarima (9:6).

Zanimljivo je da Heleni, još uvek neporaženi na turniru, igraju prvo olimpijsko finale u istoriji, a meč je zakazan za 9:30 časova.