RUTINSKA POBEDA: Đoković je u osmini finala Olimpijskih igara

26.07.2021

06:35 >> 09:16

Najbolji teniser sveta se plasirao u treće kolo turnira u Tokiju.

Novak Đoković

Novak Đoković je u drugom kolu olimpijskog turnira savladao i Jana-Lenarda Štrufa rezultatom 2:0 (6:4, 6:3).

Meč u Tokiju je trajao jedan sat i 16 minuta.

Početak duela nije bio baš sjajan za Novaka, pošto je Nole već u drugom servis gemu morao da se suoči sa brejk loptom Štrufa. Ipak, kada se izvukao u toj situaciji, bilo je jasno da će u nastavku na mnogo većim iskušenjima biti njegov rival. U nastavku seta nije bilo brejk lopti sve do poslednjeg gema, kada je Srbin bez izgubljenog poena osvojio gem na protivnikov servis i tako okončao set.

Početak drugog seta je bio sušta suprotnost prvom. Posle sigurnog servis gema Noleta, usledila su tri vezana brejka, dva je napravio Đoković i jedan Štruf. Nakon toga više nije bilo prilika da se oduzme servis, pa je Novak rutinski okončao meč.

Novak će se u osmini finala sastati sa Alehandrom Davidovičem Fokinom koji je bio bolji od Džona Milmana.

Novak Đoković - Jan-Lenard Štruf

2:0 (6:4, 6:3)

Drugi set

6:3 - Kraj! Novak Đoković je u osmini finala!

5:3 - Delovalo je da će to biti lagan gem za Štrufa koji je poveo 40:0, ali je potom Novak stigao do izjednačenja. Ipak, tada je Nemac sa dva dobra servisa rešio ovaj gem.

5:2 - Srbin je na korak od pobede. U sledećem gemu će Nemac servirati za opstanak u meču.

4:2 - Nole nije uspeo da definitivno slomi Štrufa, koji je uhvatio poslednji voz, pa se i dalje ne predaje.

4:1 - Nije bilo jednostavno, ali Novak sada uspeva da potvrdi brejk, sa dva izgubljena poena.

3:1 - Serija brejkova se nastavlja! Đoković rutinski ponovo osvaja gem na servis Štrufa, koji je uzeo samo jedan poen, pa ponovo ima prednost koja ga vodi ka osmini finala.

2:1 - Vraća brejk Štruf! Fenomenalno je Nemac odigrao ovaj gem u kom je Nole osvojio prvi poen, potom izjednačio na 30:30, ali do kraja se više ništa nije pitao.

2:0 - Brejk Novaka! Najbolji teniser sveta nastavlja seriju i dolazi do veoma bitne prednosti.

1:0 - Gde je stao u prvom, Đoković je nastavio u drugom setu. Rutinski osvojen servis gem, sa samo jednim poenom prepuštenim protivniku.

Prvi set

6:4 - Brejk i set! Novak vodi 1:0! Srpski as je osvojio gem na servis protivnika bez izgubljenog poena.

5:4 - Novi siguran gem za Noleta. Ponovo je Štruf uzeo samo jedan poen, pa će u narednom gemu servirati za opstanak u setu.

4:4 - Vodio je Štruf 40:0, potom je Novak uzeo dva narenda poena, ali je na kraju nemački teniser došao do izjednačenja u gemovima.

4:3 - Đoković podiže lestvicu i uzima gem sa nulom.

3:3 - Kao i prethodna dva gema, ovaj je takođe završen posle pet odigranih poena.

3:2 - Novak uzvraća istom merom i dozvoljava rivalu samo jedan poen u svom servis gemu.

2:2 - Siguran servs gem za Štrufa koji je Đokoviću prepustio samo jedan poen.

2:1 - Baš težak gem. Novak je spasao jednu brejk loptu, Štruf je uzeo čak pet poena, ali je na kraju najbitnije da je Srbin posle tri đusa osvojio gem.

1:1 - Dosta duži poeni su se igrali u ovom gemu, koji je na kraju pripao Nemcu. Prvi reket planete je na protivnikov servis osvojio dva poena.

1:0 - Četiri laka poena za Noleta koji je sjajno započeo meč.

Meč je počeo, a prvi na servisu je Novak Đoković.

9.50 - Rivali su izašli na teren i počeli su sa zagrevanjem.

9.45 - Kako sada stvari stoje, meč bi uskoro trebalo da počne.

9.30 - Pošto Novak i Jan-Lenard čekaju da se završi meč Done Vekić i Arine Sabalenke koji se odužio, početak je pomeren bar za još deset minuta.