OPRAVDAO POVERENJE TRENERA: Dobra partija Micića u drugom vezanom porazu Oklahome!

Autor: P. Z.

17.01.2024

06:33

Ekipi Tandera neće u lepom sećanju ostati Los Anđeles.

Vasilije Micić protiv Klipersa

Košarkaši Oklahoma siti Tandera doživeli su drugi poraz u dva dana na gostovanjima u Los Anđelesu.

Nakon što su ih pobedili Lejkersi, sada su i Los Anđeles Klipersi nadigrali goste iz Oklahome.

Klipersi su na svom parketu slavili rezultatom 128:117 (35:30, 30:31, 34:28, 29:28).

Reprezentativac Srbije Vasilije Micić je proveo na terenu 11 minuta i za to vreme je upisao sedam poena (3/3 za dva, 0/1 za tri, 1/1 slobodna bacanja), dve asistencije i jedan skok. Inače, u periodu dok je srpski plejmejker bio u igri, Oklahoma je postigla osam poena više u odnosu na protivnika.

Za razliku od Vase, Aleksej Pokuševski je propustio i ovaj meč Tandera.

U poraženom taboru je bolji od ostalih bio Džejlen Vilijams sa 25 poena, a njega su pratili Šaj Gildžus-Aleksander i Lugenc Dort sa po 19, dok je Ajzea Džo ubacio 15.

Na drugoj strani, Kliperse je do trijumfa vodio fantastični Pol Džordž sa 38 poena. U pobedničkoj ekipi su dvocifreni bili još Kavaj Lenard i Džejms Harden sa po 16 koševa, odnosno Mejson Plamli sa 14 i Rasel Vestbruk koji je imao 11.

U noći između utorka i srede odigrane su tri utakmice u najjačoj ligi na svetu, a u nastavku pogledajte sve rezultate.

Filadelfija - Denver 126:121

Finiks - Sakramento 119:117

LA Klipers - Oklahoma 128:117

Klipersi su se ovom pobedom učvrstili na četvrtoj poziciji Zapadne konferencije NBA lige sa skorom 26-14, dok je Oklahoma ostala druga sa učinkom 27-13.