"PANTERI" OSTALI BEZ SNAGE! FMP poražen od Zadra

15.12.2023

20:18

Košarkaši FMP poraženi su u Železniku od Zadra rezultatom 77:92 (26:23, 22:21, 14:26, 15:22), u 12. kolu AdmiralBet ABA lige.

Posle pet poraza u nizu "pantere" je napustio Nenad Stefanović, a njega je nasledio Stevan Mijović. Ni rokada na klupi, međutim, nije donela napredak u igri pošto je Zadar slavio u beogradskom predgrađu, predvođen nezaustavljivim Lukom Božićem koji je meč završio s 28 poena.

Domaćin je dobro ušao u utakmicu, održavao i povećavao prednost koja je nekoliko puta tokom druge četvrtine išla na 11 poena. Vratili su se Zadrani i na odmor otišli sa četiri poena zaostatka.

Sredinom treće četvrtine gosti su serijom 9:0 otišli na vođstvo od 63:54. Uoči poslednje četvrtine, hrvatska ekipa je vodila i osam koševa razlike, a tačno na sredini poslednjeg kvartala i maksimalnih 16 poena viška (84:68).

Fantastičan učinak ostvario je već pomenuti Božić, prošlosezonski MVP regionalnog takmičenja i letošnja želja Partizana, je na 28 poena dodala 12 skokova i 11 asistencija. Pomoć je imao u Ramljaku sa 16 koševa, dok su Žganec i Drežnjak dodali po tri manje.

U domaćem timu istakao se iskusni Bojan Subotić sa 16 poena. Pratili su ga Vojislav Stojanović (po pet skokova i asistencija), nekada nada Crvene zvezde Meridianbet i Nejt Votson sa po 14 poena.