CRNO-BELI TAJFUN ODUVAO “MANEKENE”: Partizan od ponora do velike pobede!

07.12.2023

22:36

Izabranici Željka Obradovića se raspali, gubili sa 15 poena, pa se furiozno vratili u meč i savladali Armani u 13. kolu Evrolige.

Košarkaši Partizana savladali su Armani sa 82:69 (20:25, 19:19, 22:18, 21:7) u 13. kolu Evrolige i trećim trijumfom u nizu pred svojim navijačima došli do skora 7-6. Međutim, svaki besni navijač koji je ugasio televizor sredinom treće četvrtine, ili je napustio beogradsku Arenu, propustio je crno-beli tajfun koji je samleo Italijane.

Izabranici Željka Obradovića loše su otvorili meč, a u prvom poluvremenu ih je u igri držao Bruno Kaboklo koji je pogađao trojke, ali i dominirao pod košem. Međutim, Armani je lako razbijao odbranu crno-belih, pre svega odličnim šutem za tri poena, a prednjačio je Šilds koji je postigao čak pet trojki iz sedam pokušaja. Dodatni problem za Partizan bila je povreda Alekse Avramovića, koji je napustio igru već u šestom minutu meča. U takvom odnosu snaga crno-beli su nekako uspeli čak i da povedu sa 29:27, ali je italijanski tim novom serijom vratio prednost i držao je do odlaska na odmor.

Nažalost, umesto da se trgnu, igrači Partizana su se potpuno izgubili. Niko od košarkaša u crnim dresovima nije imao pravo rešenje u napadu, dok su gosti “na sitno” uvećavali svoju prednost koja je otišla i do 15 poena razlike (60:45).

A onda crno-beli tajfun. Partizan je napravio seriju 31:4 u drugom delu treće deonice i prvoj polovini četvrte četvrtine i došao do 76:64, a kako “manekeni” nisu znali gde se nalaze, domaćin je mirno priveo meč kraju.

Najzaslužniji za ovakvu pobedu bio je Kevin Panter sa 19 poena, Bruno Kaboklo je ubacio 16, a Zek Ledej 15. S druge strane, kod Armanija je najefikasniji bio Šilds sa 19 poena.

TOK MEČA

PARTIZAN - ARMANI
82:69 (20:25, 19:19, 22:18, 21:7)

ČETVRTA ČETVRTINA

10. minut: Anđušić ubacuje trojku - 82:69. Za tačku na veliku pobedu!

9. minut: Vreme curi, Partizan je pre pobedom!

9. minut: Trojka Pantera za 79:68! Gosti s druge strane ne mogu da pogode ni oba bacanja pa je 79:69

8. minut: Armani konačno da nešto pogodi - 76:66. Gosti preko bacanja prilaze na jednocifreni zaostatak (76:68)

7. minut: Pogađa i Panter za 74:64! Seriji nema kraja, prednost crno-belih raste (76:64)

6. minut: Armaniju je definitivno stao šut, dali su četiri poena za deset minuta. Zato Naneli ne staje - 72:64

5. minut: Partizan igra granitnu odbranu, a onda Naneli pogađa trojku za 70:64

4. minut: Ledej probija odbranu Armanija za 67:64

2. minut: VODI PARTIZAN sa 65:64!

2. minut: Panter preuzima odgovornost za 63:64.

1. minut: Ništa od vođstva Partizana u prvom napadu, Armani prekida seriju domaćina - 61:64

TREĆA ČETVRTINA

10. minut: Panter pogađa slobodna bacanja za 61:62. Pa odlična odbrana crno-belih. Gotova je treća četrtina

9. minut: Ledej ubacuje slobodna bacanja, Partizan je opet na jednocifrenom minusu - 54:62. TROJKA LEDEJA - 57:62. Vratio se Partizan. Doužer polaže u koš, 59:62

8. minut: Armani nastavlja da ubacuje slobodna bacanja za 49:62, a onda Panter cepa mrežicu trojkom - 52:62. Arena opet kuva

8. minut: Crno-beli i dalje bez rešenja u napadu, pa su i navijači utihnuli, a onda aplauzima probali da trgnu svoje ljubimce. Konačno Doužer nešto da pogodi - 47:60. Uz dva bacanja Ledeja Partizan prilazi na 49:60

6. minut: Potom Partizana se nastavlja, gosti uvećavaju prednost preko slobodnih bacanja - 45:58. Još jedan loš napad crno-belih, a gosti koriste to što su domaćinu u bonusu i nemilosrdno ubacuju slobodna bacanja za 45:60

6. minut: Čak i Hajns pogađa sa distance, dok crno-beli opet nemaju rešenje u napadu. Posletrojke Melija Armani prvi put ima dvocifrenu prednost - 45:56

4. minut: Armani sada pogađa i iz drugog napada posle skoka u napadu, a na drugoj strani Partizanu ističe napad - 45:51

3. minut: Smailagić polovičan sa linije za slobodna bacanja za 43:49. Posle dobre odbrane na drugoj strani pogađa i Ledej - 45:49

2. minut: Naneli pogađa prvu trojku za 42:46, ali Lo vraća na isti način - 42:49

2. minut: Posle serije loših napada na obe strane Armani prvi pogađa u drugom poluvremenu - 39:46

DRUGA ČETVRTINA

10. minut: Partizan pogađa samo iz slobodnih bacanja, sada Ledej - 37:44. Kaboklo zakucava za 39:44. Posle nekoliko loših napada završilo se prvo poluvreme

9. minut: Panter se vratio u igru, Meli ga je poslao na liniju za slobodna bacanja agresivnom odbranom - 35:41. Nažalost sevnula je kontra preko celog terena pored uspavane odbrane crno-belih za 35:43, a onda i jedno bacanje Melija za 35:44

8. minut: Opet je pukla odbrama Partizana, Meli sa linije za slobodna bacanja donosi gostima najveću prednost na meču (33:41)

8. minut: Šilds pogađa petru trojku, opet je "plus sedam" za goste - 33:40

7. minut: Kaboklo drži crno-bele u igri - 33:37

7. minut: Nova izgubljena lopta Partizana, Željko Obradović mora da reaguje minutom odmora - 31:37

6. minut: Smailagić "kida" obruč, konačno poeni za Partizan - 31:35

5. minut: Novi poeni gostiju, serija se nastavlja, Partizan opet u zaostatku - 29:35

4. minut: Klackalica se nastavlja posle nove trojke Armanija, a onda gosti pogađaju i 2+1 - 29:33

3. minut: Razigrao se Smailagić za 26:27, a onda Panter cepa mrežicu iz velike daljine - VODI PARTIZAN sa 29:27

2. minut: Pogađa i Panter, vratio se Partizan u egal - 24:25

1. minut: Partizan četvrtinu otvara dobrom odbranom, pa poeni Smailagića - 22:25

PRVA ČETVRTINA

10. minut: Doužer se dobro snalazi u prodoru i pogađa na polaganje, a onda i dobra odbrana - 18:23. Armani ubacuje sve što šutne, dok Nanelija poentira iz drugog napada pa se prva četvrtina završava rezultatom 20:25

9. minut: Armani ne prestaje da pogađa trojke, sve ulazi gostima - 16:23

8. minut: Opet vode gosti, serija ponovo 5:0 posle četvrtr pogođene trojke - 13:18, a onda zakucava Kaboklo i smanjuje na 15:18. Međutim, Armani lako dolazi do novog koša za 15:20

6. minut: Kaboklo ne promašuje, nova trojka brazilskog centra - 13:13

6. minut: Dobra odbrana Partizana, a onda ŠOK! Povredio se Aleksa Avramović u borbi za loptu, pa je izašao iz igre!

Aleksa Avramović se povredio

5. minut: Serija 5:0 Armanija, opet beže gosti, a onda pogađa i Ponitka - 10:13

3. minut: Upisuje se Smailagić, sada je 5:8 za Armani. A onda Kaboklo cepa mrežicu trojkom - 8:8

3. minut: Armani bolje otvara meč u grotlu Arene - 3:8 vode gosti