PODGORIČANI MOGU I BEZ TRENERA! Budućnost ODOLEVA večitima! Hrvati DEKLASIRANI u "Morači"! (VIDEO)

11.11.2023

21:38

Košarkaši Budućnosti pobedili su u "Morači" Split rezultatom 72:58 (18:16, 19:19, 22:10, 13:13), u utakmici sedmog kola AdmiralBet ABA lige.

Podgoričani su ovom pobedom zadržali lidersku poziciju, iako ih je pred duel protiv hrvatskog tima napustio trener Petar Mijović.

Ekipu je u duelu sa Splićanima vodio njegov pomoćnik Vladimir Martinović, a "plavi" su se mučili tokom prvog poluvremena (37:35), da bi u trećoj četvrtini slomili otpor gostiju i došli do ubedljive pobede.

Brendon Pol je sa 14 poena predvodio Budućnost, Mihailović i Makundu su upisali po 11, a goste iz Splita je predvodio povratnik u njihove redove, Šenon Šorter sa 18 postignutih poena.

U meču pre ovog, FMP je u Železniku poražen od Cedevita Olimpije 84:96.