KAZNENA EKSPEDICIJA ŽALGIRISA DELI LEKCIJE! Osvojena i Vitorija! Zvezdin DŽELAT poništio Monekeovih 32!

19.10.2023

22:51

Košarkaši Žalgirisa pobedili su Baskoniju u Vitoriji rezultatom 99:82, u četvrtom kolu Evrolige.

Izabranici Kažisa Maksvitisa su od prvog minuta zatrpavali koš španskog tima sa svih pozicija.

Nasuprot tome, Baskonija nije uspevala da odgovori na "rafalnu paljbu" Litvanaca, pa su već posle prve četvrtine morali da jure rezultat.

Razigrao se u nastavku Markus Hauard i uspeo na trenutak da zapreti gostima, ali je ubrzo usledio odgovor Žalgirisa, koji je na poluvreme otišao vođstvom 46:39.

U nastavku se Hauradu pridružio Moneke, ali litvanska ekipa nije popuštala, pa je ekspresno došla do ubedljive prednosti. Manek je bio odličan tokom čitavog duela u sastavu gostiju i bio najzaslužniji za pobedu.

Baskonija je zapretila sredinom poslednje četvrtine, međutim, Žalgiris je odbio i ovaj napad domaćih, pa je zabeležio treću pobedu na četiri odigrane utakmice.

Najefikasniji u litvanskom timu bili su Šmits sa 21 poenom i sedam skokova, koji je nedavno bio najzaslužniji i za trijumf Žalgirisa nad Zvezdom Meridianbet, a ispratio ga je Manek sa dabl-dabl učinkom od 17 poena i 14 skokova.

Kod Španaca briljirao je Moneke sa 32 poena i devet skokova, dok se Hauard zaustavio na 26 koševa.