CEDEVITA OLIMPIJA KONAČNO POBEDILA: Blažič UNIŠTIO Split!

14.10.2023

17:26

Dominantna partija "zmajčeka".

Jaka Blažič

Košarkaši Cedevita Olimpije savladali su Split kod kuće rezultatom 97:68 u okviru trećeg kola Admiral Bet ABA lige.

Ekipa Simone Pjaniđanija je nešto sporije ušla u meč i dozvolila gostima iz Hrvatske da stignu prvi do prednosti.

Međutim, situacija se menja u drugoj polovini uvodnih 10 minuta, nakon čega je domaćin pre poluvremena imao čak i 24 poena prednosti.

Već tada je rešeno pitanje pobednika, a Cedevita je u nastavku stigla i do čitavih 34 poena prednosti.

Najefikasniji u pobedničkom timu je bio Jaka Blažič sa 20 poena i šest skokova. Kobs je dodao 16, Stjuart 13, Glas 12, a dvocifren je bio i Matković sa 10 poena.

Kod Splita se istakao Toni Perković sa 15 poena, pet asistencija i četiri skoka. Dvocifreni su bili još Funderburk i Runjić sa 14, odnosno 13 poena.

Cedevita sada ima dve pobede i poraz koji joj je nanela Crvena zvezda Meridianbet. Taj poraz je bio deo negativne serije od čak tri u nizu nakon što je Cedevita poražena od Huventuda i Hapoela iz Tel Aviva u Evrokupu.

Split je upisao i treći poraz i nalazi se na začelju zajedno sa Mornarom koji je takođe u sezonu ušao bez pobede u prva tri kola.

U narednom kolu Cedevita igra protiv Igokee u Laktašima, a pre toga je očekuje još jedno gostovanje u Istanbulu u okviru Evrokupa. Rival će biti Bekšitaš. Split dočekuje čačanski Borac u četvrtom kolu.