BREJK PARTIZANA! Panter trojkom u poslednjoj sekundi srušio Real!

25.04.2023

23:01

Crno-beli poveli u plej-ofu Evrolige.

Kevin Panter i Gabrijel Dek u duelu

Košarkaši Partizana savladali su Real u Madridu u prvoj utakmici plej-of serije Evrolige.

Izabranici Željka Obradovića su u Vizink centru slavili rezultatom 89:87 (22:22, 26:22, 15:20, 26:23).

Pobedu "parnom valjku" doneo je Kevin Panter koji je u poslednjoj sekundi meča pogodio trojku za trijumf.

Kapiten crno-belih je osim tog koša za pobedu, bio i najefikasniji pojedinac utakmice sa 26 poena, a imao je i šest asistencija. Osim njega, u taboru kluba iz Humske su dvocifreni bili još Zek Ledes sa 13 koševa, odnosno Alen Smailagić, Matijas Lesor i Dante Egzum koji su dodali po 11.

Na drugoj strani je fantastičan bio Gabrijel Dek koji je ubacio 24 poena, uz osam skokova. Njega je pratio Geršon Jabusele koji je postigao 14 poena, Valter Tavares je dodao 12, a Džanan Musa 10.

Košarkaši Partizana bolje su ušli u meč, a "crno-beli" su u petom minutu stekli prednost od 14:6 pre svega poenima Smailagića, koji je postigao tri trojke u ovom periodu. Gosti su imali i 17:10, ali je Real serijom 10:2 u finišu prve četvrtine poveo 20:19. Prva četvrtina je završena rezultatom 22:22.

Košarkaši Reala su iskoristili greške igrača Partizana i na startu druge četvrtine poveli 30:22. Usledila je serija gostiju od 11:2 za prednost od 33:32. Ekipe su se potom smenjivale u vođstvu, a Partizan je na 70 sekundi pre kraja prvog poluvremena poveo 46:39. Real je smanjio prednost u finišu prvog dela meča, koji je završen vođstvom Partizana 48:44.

Partizan je u 23. minutu imao prednost od 55:48. Međutim, usledila je nova serija Reala od 8:0 za vođstvo domaćeg tima 56:55. Ekipe su se potom smenjivale u vođstvu, a Real je u poslednju četvrtinu ušao sa vođstvom 64:63.

Real je poslednji deo meča otvorio trojkom Muse, a domaći su potom održavali prednost od tri do pet poena. Na pet i po minuta pre kraja meča bilo je 77:70 za domaći tim. Partizan je smanjio na 77:75, a onda su gosti propustili nekoliko prilika da stignu do izjednačenja. Panter je pogodio trojku uz faul za izjednačenje, 80:80. Panter je iskoristio dodatno slobodno bacanje i doneo prednost Partizanu, 81:80. Usledila je neizvesna završnica. Džanan Musa je 21 sekundu pre kraja izjednačio na 86:86, a onda je sa linije slobodnih bacanja doneo vođstvo Realu 87:86. Partizan je posle tajm-auta krenuo u napad, a Panter je pogodio trojku na 0,4 sekundi pre kraja. Real je zatražio tajm-aut, a u poslednjem napadu Hezonja nije uspeo da pogodi. Usledila je velika radost košarkaša Partizana, koji su poveli 1:0 u seriji.

Ovim trijumfom je Partizan poveo 1-0 u četvrtfinalnoj seriji i preuzeo je prednost domaćeg terena.

Druga utakmica između Reala i Partizana na programu je u četvrtak u Madridu od 20 časova i 45 minuta. Treći meč će biti odigran 2. maja u Beogradu od 20.30 časova, a eventualni četvrti dva dana kasnije takođe u Beogradu. Eventualna majstorica je na programu 9. maja u Madridu.

Real Madrid - Partizan 87:89 (22:22, 22:26, 20:15, 23:26)

DVORANA: Vizink centar

SUDIJE: Robert Lotermozer, Gutis Vilijus, Emin Mogulkoc.

REAL MADRID: Vilijams-Gos 6, Kozer 3, Rendolf 3, Fernandez 2, Hanga 5, Hezonja 8, Rodrigez, Dek 24 (8sk), Tavares 12, Ljulj, Jabusele 14, Musa 10.

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 13, Avramović 8, Panter 26 (6as), Smailagić 11, Papapetru, Egzum 11, Naneli 2, Lesor 11, Trifunović 1, Anđušić, Madar 6.

Tok meča

Četvrta četvrtina

Kraj! Crno-beli su slavili 89:87!

40. minut - Panter pogađa trojku za 89:87! Do kraja su ostale samo četiri desetinke!

40. minut - Panter je pogodio dva penala, a na drugoj strani je Dek kompletirao 2+1. Real vodi 87:86, a do kraja je ostala 21 sekunda. Tajm-aut je pozvao Obradović.

40. minut - Rezultat se ne menja (84:84), a Mateo zove tajm-aut 53 sekunde pre kraja.

39. minut - Vilijams-Gos pogađa za izjednačenje - 84:84.

39. minut - Sa linije penala ne greši Rudi Fernandez. Međutim, na drugoj strani Egzum pogađa uz faul, a potom biva precizan i iz slobodnog bacanja. Partizan vodi 84:82.

38. minut - Panter kompletira 3+1! Partizan je preokrenuo na 81:80! Do kraja je ostalo dva minuta i 16 sekundi!

38. minut - Oba slobodna bacanja je pogodili Panter, dok je Musa na drugom kraju parketa bio polovičan. Madriđani vode 80:77.

37. minut - Avramović pogađa trojku, a onda je Jabusele zverski zalepio Lesora u pokušaju Francuza da poravna rezultat. Potom je Dek pogodio još jednu dvojku, pa Real vodi 79:75.

35. minut - Lesor je u napadu iz tajm-auta završio na liniji penala, odakle je pogodio obašuta. Real ima prednost od 77:72.

35. minut - Još dva poena Deka. Real vodi 77:70, pa Obradović zove tajm-aut.

34. minut - Musa ne greši sa linije penala - 75:70 za Real.

33. minut - Dugu dvojku je pogodio Dek, a na drugoj strani je poentirao Lesor. Potom je Dek još jednom pogodio za dva, pa Real vodi 73:70.

32. minut - Madar ubacuje trojku, a na drugom kraju terena Dek pogađa dva slobodna bacanja. Potom je Lesor zakucao, Real vodi 69:68.

31. minut - Izgubljena lopta Egzuma, pa trojka Muse za 67:63. Obradović zove tajm-aut.

Treća četvrtina

Kraj četvrtine! Real vodi 64:63.

30. minut - Dva bacanja je ubacio Egzum, kao i Musa na drugoj strani. Partizan vodi 63:62.

29. minut - Lesor je bio polovičan sa linije penala, a Jabusele je na drugoj strani zakucao. Međutim, u sledećem napadu je Ledej ubacio dva bacanja. Partizan vodi 61:60.

28. minut - Madar postiže trojku, a Musa dvojku. Nerešeno je u Madridu - 58:58.

26. minut - Real preokreće trojkom Kozera za 56:55. To je serija 8:0 "kraljevskog kluba".

25. minut - Vilijams-Gos je u kontri pogodio, Real smanjuje na 55:53.

24. minut - Rendolf trojkom seče seriju kluba iz Humske - 55:51.

23. minut - Avramović i Ledej vezuju pet poena. "Parni valjak" ima prednost od 55:48.

22. minut - Povređeni Tavares ipak pruža dobru igru i poentira za dva - 50:48 vode crno-beli.

21. minut - Jabusele i Smailagić ubacuju po dva poena. Partizan vodi 50:46.

Počelo je drugo poluvreme. Valter Tavares igra sa steznikom oko levog kolena.

Druga četvrtina

Poluvreme! Partizan vodi u Madridu 48:44.

20. minut - Seriju Pantera prekida Jabusele trojkom za 46:42.

19. minut - Panter je u strahovitoj seriji, pogodio je sa distance za 46:39.

18. minut - Kevin Panter je pogodio novu trojku, a zatim i dva bacanja. Partizan sada vodi 44:39.

17. minut - Treći napad zaredom Partizan postiže trojku! Strelac je bio Egzum. Na drugoj strani je izjednačenje Realu doneo Hezonja - 39:39.

16. minut - Panter je trojkom preokrenuo rezultat, ali je Hezonja pogotkom za tri na drugoj strani vratio prednost Realu. Usledila je nova trojka Pantera, pa dvojka Tavaresa. Real vodi 37:36.

15. minut - Tavares je prekinuo seriju Partizana, a Ledej je na drugoj strani smanjio na 32:30.

14. minut - Egzum i Lesor vezuju četiri poena, Real vodi 30:28. Ćus Mateo traži tajm-aut,

13. minut - Prvi koš za Partizan u drugom kvartalu postiže Ledej. Real vodi 30:24.

12. minut - Lagana dva poena za Hangu - 30:22. "Gasi požar" tajm-autom Željko Obradović.

11. minut - Hanga sa 2+1 otvara drugu deonicu, a potom Jabusele pogađa trojku. Real vodi 28:22.

Prva četvrtina

Kraj četvrtine! Rezultat je nerešen - 22:22.

10. minut - Naneli i Jabusele su ubacili po dva poena, a zatim je Egzum bio polovičan sa linije penala. Izjednačeno je 22:22.

9. minut - Dek i Jabusele donose preokret Realu - 20:19 za Madriđane.

8. minut - Snažno zakucavanje Tavaresa, kojim Real prilazi na 19:16.

7. minut - Gabrijel Dek vezuje četiri poena, a tu mini-seriju prekida Lesor. Partizan vodi 19:14.

6. minut - Sada je Avramović pogodio trojku za 17:10, pošto je prethodno Dek položio loptu u koš iz kontre.

5. minut - Treća trojka Alena Smailagića! Na drugoj strani je poentirao Tavares, Partizan vodi 14:8.

4. minut - Panter je pogodio dva bacanja na jednoj, a Dek jedno na drugoj strani. Smailagić već ima dve lične greške. Rezultat je 11:6 za crno-bele.

3. minut - Na trojku Hezonje Smailagić odgovara istom merom. Partizan vodi 9:5.

2. minut - Nepogrešiv je sa linije za slobodna bacanja bio Tavares, ali je onda za tri pogodio Smailagić - 6:2 za "parni valjak".

1. minut - Trifunović polovičan sa linije penala, potom Ledej pogađa za dva. Partizan vodi 3:0.