PARTIZAN NAKON DRAME DO PRVOG MESTA: Crno-beli u Podgorici obezbedili domaći teren u plej-ofu!

21.04.2023

18:10

"Parni valjak" u pol poziciji pred početak eliminacione faze regionalnog takmičenja.

Košarkaši Partizana savladali su Budućnost kao gosti sa 83:82 u odloženom meču 23. kola AdmiralBet ABA lige. Crno-beli su trijumfom u Podgorici obezbedili prvom mesto pred početak plej-ofa u regionalnom takmičenju i prednost domaćeg terena tokom čitave eliminacione faze regionalnog takmičenja.

Pokušali su domaćini furioznim početkom utakmice da prebace pritisak na Partizanovu stranu, ali četa Željka Obradovića uspešno je odgovrila na uvodnu prednost Budućnosti. Ipak, sve do finiša prve deonice klub iz prestonice Crne Gore imao rezultat na svojoj strani. Međutim, “parni valjak” je dodao gas, nakon prve deonice na semaforu je pisalo 19:15 u korsti srpskog tima.

Druga četvrtina protekla je u dominaciji Partizana. Trener Mijović je sa dva tajmauta pokušao da ugasi “požar”, ali Papapetru i Smailagić su bili nerešiva enigma za defanzivu Podgoričana. Lider AdmiralBet ABA lige je na poluvremenu imao +10 – 41:31.

U nastavku meča, Partizan je ponovo stigao do plus 14 – 54:41, ali se Budućnost nije predavala pa je u završnici ovog perioda igre na semaforu pisalo – 51:53. Partizan je uspeo da odbije ovaj nalet Podgoričana, uoči poslednjeg kvartala vodio je sa 59:56.

Usledio je rat nerava. Sredinom poslednjeg kvartala Budućnost je posle trojke Petra Popovića vodila sa 66:64. Uzvratio je odmah Zek Ledej. Bilo je jasno da sledi neizvesna završnica. Na 60 sekundi pre kraja Zek Ledej je pogodio trojku za 79:72.

Nije se predavala Budućnost. Sredinom poslednjeg minuta Erik Grin je pogodio trojku uz faul za 82:82, ali onda je usledila glupost Hejnsa. Kanađani je napravio faul nad Panterom na sredini terena. Amerikanac je pogodio jedno slobodno bacanje za pobedu.

Kod ekipe Željka Obradovića istakao se Kevin Panter sa 14 poena, jedan manje upisao je Matijas Lesor.

Sa druge strane, kod Podgoričana glavnu reč je vodio Erik Grin sa 31. poena, a dvocifren je bio još samo Trej Bel-Hejns, koji je dodao 12.

Budućnost - Partizan 82:83

/15:19, 16:22, 25:18, 26:24/

Dvorana: Sportski centar Morača

Sudije: Matej Boltauzer, Sašo Petek, Mario Majkić

BUDUĆNOST: Rejnolds, Bel-Hejns 12, Šehović, Atić 8, Kaba 9, Lazić 1, Obrajen 4, Jagodić-Kuridža 5, Drobnjak 2, Popović 8, Grin 31, Kamenjaš 2.

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 12, Avramović 8, Panter 14, Smailagić 8, Papapetru 11, Eksum 5, Naneli 2, Lesor 13, Trifunović 6, Anđušić, Madar 4.

40. minut - Kraj utakmice, Partizan je slavio sa 83:82 nakon završnice za infarkt. Grin je pogodio trojku uz slobodno bacanje, a na drugoj strani Hejns pravi glup faul. Panter je bio polovičan, ali i to je bilo dovoljno za veoma važan trijumf.

40. minut - Ipak, drama! Erik Grin je preuzeo ulogu lidera u ekipi Budućnosti. Partizan pred poslednji napad ima samo poen prednosti - 79:78.

39. minut - Verovatno je Ledej trojkom prelomio duel u Morači. Partizan ima prednost od 79:72.

38. minut - Flouter Popovića za 72:74.

36. minut - Odlična odbrana crno-belih. Hejns nije useo da pogodi u gužvni. Na drugo strani Panter cepa mrežicu - 68:71.

34. minut - Lesor je bio polovičan sa linije za slobodna bacanja, a onda je Popović pogodio za tri. Međutim, radost nije dugo trajala - Ledej odgovara istom merom - 66:67.

33. minut - Nova trojka Erika Grina! Budućnost je preokrenula - 63:32.

32. minut - Erik Grin još jednom dokazuje da nije za staro gvožđe. Budućnost je na samo poen zaostatka - 60:61

IV četvrtina

30. minut - Nekoliko grešaka Partizana omogućilo je domaćinu da uhvati rezultatski priključak pred poslednju deonicu - 56:59.

28. minut - Veoma bitna trojka Kevina Pantera - 47:53

26. minut - Budućnost topi prednost Partizana iz napada u napad. Crno-beli imaju samo +3 - 47:50.

24. minut - Sjano je Kaba zakucao preko Egzuma i Lesora. Budućnost topi prednost "parnog valjka" - 42:48.

22. minut - Ista meta, isto odstojanje. Igra se koš za koš, što crno-belima apsolutno odgovara - 35:45.

III četvrtina

20. minut - Nisu igrači Partizana uspeli da pogode iz poslednjeg napada u prvom poluvremenu. Crno-beli imaju prednost od 41:31.

18. minut - Odlična funkcioniše napad Partizana. Naneli je odlično asistirao Smailagiću za alej-up. Novi tajmaut Mijovića - 25:39.

16. minut - Ne može Budućnost da pogodi otvorene šuteve, imaju crno-beli sreće - 22:32.

14. minut - Atić prekida post Budućnosti - 2+1 za momka iz Bugojna - 20:25.

12. minut - Odlično zakucavanje Alena Samilagića. Trener Mijović je zatražio tajmaut pri rezultatu 17:25.

II četvrtina

10. minut - Odličan finiš prve deonice crno-belih. Mogla je razlika da bude i osetnija, ali Naneli je promašio čitav koš iz odlične pozicije - 19:15.

8. minut - I Dante Egzum pogađa van linije 6,75. Ponovo su crno-beli u vođstvu - 14:11.

6. minut - Prvo vođstvo za Partizan doneo je Ledej, ali ekspreno je stigao odgovor na drugoj strani  - 11:11.

4. minut - Trifunović za tri! Srpski bek pogađa iz kornera za 6:5.

2. minut - Atić i Grin poentiraju za domaće - 4:0.