MEMFIS IZGUBIO PREDNOST DOMAĆEG TERENA: Lejkersi preorketom RAZBILI Grizlise na startu plej-ofa!

16.04.2023

23:39

Fantastično drugo poluvreme odigrali su gosti iz Los Anđelesa.

Lebron Džejms

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa napravili su brejk u prvoj utakmici plej-of serije portiv Memfis Grizlisa.

"Jezeraši" su u Fedeks Forumu slavili posle preokreta u drugom poluvremenu rezultatom 128:112 (32:27, 27:38, 37:25, 32:22).

Domaći tim je na poluvreme otišao sa šest poena prednosti, ali su gosti u trećoj i četvrtoj četvrtini uspeli da dođu do preokreta.

Najbolje su Lejkersi zapravo odigrali poslednjih nešto više od dva i po minuta, jer su u tom periodu napravili seriju 15:0 kojom su okončali meč.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Rui Hačimura sa 29 poena, a više od 20 su dala još tri igrača. Ostin Rivs je meč završio sa 23 poena, Entoni Dejvis je imao 22, a Lebron Džejms 21.

Takođe je sjajan bio i Dianđelo Rasel koji je ubacio 19 poena.

Na drugoj strani je bolji od ostalih bio Džeren Džekson Džunior sa 31 poenom, Dezmond Bejn je postigao 22, a Dža Morant 18.