ZVEZDA SE OPRAŠTA OD TOP 8: Bajern serijom 14:0 u završnici uništio Kampacov debi

02.03.2023

21:01

Crveno-beli prosuli veliku prednost koju su imali u poslednjoj četvrtini.

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Minhenu od Bajerna rezultatom 87:80 (19:23, 22:15, 11:18, 35:24), u okviru 26. kola Evrolige.

Tim Duška Ivanovića je odigrao odličnu prvu četvrtinu u kojoj je vodio 23:16 do trojke koju je Vladimir Lučić pogodio uz zvuk sirene za 23:19. Na krilima tog pogotka reprezentativca Srbije su Nemci nastavili u drugom kvartalu, pa su na poluvreme otišli sa prednosti od 41:38.

Zvezda je tokom prvih osam minuta drugog poluvremena držala defanzivnu kliniku, jer je primila samo dva poena i u tom momentu je vodila 50:43.

Međutim, u preostalih 12 minuta je primila poen više nego u prvih 28 minuta susreta (44:43). Uz to, u periodu od četiri minuta i 40 sekundi do kraja, pa do 56 sekundi pre završetka meča je Bajern bio u seriji 14:0. Zbog toga je na kraju i doživela poraz...

Najefikasniji kod crveno-belih bio je Luka Vildoza sa 18 poena i pet asistencija. Fakundo Kampaco je upisao 16 koševa i sedam asistencija, dok je Nemanja Nedović imao 15 poena i četiri proigravanja za pogodak.

Sa druge strane, Bavarce su do trijumfa vodili Vladimir Lučić i Kasijus Vinston sa po 20 poena, a dvocifren je bio i Nils Gifaj sa 11. Takođe, važnu ulogu je odigrao i Fredi Gilespi koji je imao osam koševa i devet skokova.

Bajern - Crvena zvezda 87:80 (19:23, 22:15, 11:18, 35:24)

DVORANA: "Audi Dom" (Minhen)

SUDIJE: Olegs Latiševs, Karlos Peruha, Tomaš Travicki.

BAJERN: Vajler-Beb 7, Volden 7, Sili 3, Vinston 20, Gifaj 11, Hanter 8, Bonga, Lučić 20, Obst 3 (8sk), Cipser, Vimberg, Gilespi 8 (9sk).

CRVENA ZVEZDA: Vildoza 18 (5as), Lazarević 3 (7sk), Kampaco 16 (7as), Mitrović 5, Martin 8, Dobrić 3, Ivanović, Nedović 15, Marković, Kuzmić, Petrušev 10, Bentil 2.

Tok meča

Četvrta četvrtina

Kraj! Bajern je slavio rezultatom 87:80.

39. minut - Bajern je nastavio svoju seriju, pa sada vodi 78:75.

37. minut - Na seriju Zvezde je serijom odgovorio i Bajern. Rezultat je 75:73 za crveno-bele, a Ivanović poziva tajm-aut.

35. minut - Nedović sa sedam vezanih poena odbija nalet Bajerna. Zvezda vodi 75:66.

34. minut - Vladimir Lučić se razigrao. Pogodio je dve trojke i došao do 20 poena. Tim sa Malog Kalemegdana vodi 68:66.

32. minut - Crveno-beli održavaju prednost - 66:58.

31. minut - Lučić je pogodio za dva na jednoj strani, potom Martin na drugoj, a onda je trojku dao Kampaco za 61:54. Trinkijeri traži tajm-aut.

Treća četvrtina

Kraj četvrtine! Crvena zvezda vodi 56:52. Vildoza ima 12 poena, a Petrušev i Kampaco po 10.

29. minut - Bajern se razigrao i smanjio zaostatak na 52:48, pa Ivanović mora da traži tajm-aut.

28. minut - Pogodak Martina iz pik en rola sa Vildozom za 52:43, a Trinkijeri traži tajm-aut.

27. minut - Crveno-beli igraju sjajno, pa sada vode 50:43.

26. minut - Posle skoro punoh šest minuta bez poena Bajern postiže prvi koš u drugom poluvremenu. Zvezda vodi 46:43.

24. minut - Trojkom Petruševa Zvezda preokreće na 43:41.

23. minut - Tek posle dva i po minuta su pali prvi poeni u drugom poluvremenu, a postigao ih je Kampaco sa linije penala. Bajern vodi 41:40.

Druga četvrtina

Poluvreme! Bajern vodi 41:38. Kasijus Vinston je sa 16 poena jedini dvocifren u oba tabora, a Vildoza predvodi Zvezdu sa osam koševa.

19. minut - Zvezda smanjuje na 39:36, a Trinkijeri zove tajm-aut.

17. minut - Crveno-beli ne uspevaju da smanje razliku, Bajern vodi 37:30.

15. minut - Trojkom Vinstona je Bajern poveo 31:25, a Ivanović zove tajm-aut. Serija Bajerna je u ovom trenutku 15:2.

14. minut - Nemci preokreću i vode 28:25. Zvezda je promašila ogroman broj zicera.

12. minut - Bajern serijom 7:0 dolazi do izjednačenja - 23:23.

Prva četvrtina

Kraj četvrtine! Crvena zvezda vodi 23:19. Lučić je neverovatnim pogotkom za tri zatvorio uvodnu deonicu, u kojoj je za goste sa šest poena najefikasniji Kampaco.

9. minut - Zvezda čuva prednost - 19:16.

7. minut - Prvi poeni Kampaca! Fakundo postiže trojku za 13:11.

7. minut - Bajern preokreće na 11:10, Ivanović traži 60 sekundi odmora.

6. minut - Nedović trojkom donosi prvo vođstvo Zvezdi - 10:7. Posle televizijskog tajm-auta je na teren konačno kročio i Kampaco.

4. minut - Rezultat je izjednačen - 5:5.

2. minut - Trojka Vildoze sa devet metara u poslednjoj sekundi napada - 3:3.

1. minut - Vinston trojkom otvara meč. Bajern vodi 3:0.

Meč je počeo! Kampaco je ostao zasad na klupi.

18.45 - Utakmica počinje za 15 minuta.

18.30 - Odbrojavanje se bliži kraju! Kampaco uskoro debituje u Evroligi za Zvezdu.

18.00 - Lajv blog utakmice Bajern - Crvena zvezda možete pratiti na portalu Republika.rs.

Uvod

Uoči utakmice u "Audi Domu", crveno-beli imaju skor 11-14 i da bi nada za plasman u plej-of nastavila da živi, morali bi da pobede. Sa druge strane, Bavarci su na 9-16 i bukvalno ih samo čudo može odvesti u Top 8.

Zvezdi će put do trijumfa biti olakšan pošto evroligaški debi u crveno-belom dresu ima Fakundo Kampaco. Međutim, otežavajuća okolnost po ekipu Duška Ivanovića je izostanak kapitena Branka Lazića.

U prvom delu sezone je srpski tim u Beogradu slavio sa 78:72, što je bila jedina pobeda bivšeg trenera Zvezde Vladimira Jovanovića u Evroligi.