PARTIZAN PAO U VALENSIJI: Dubljević školovao crno-bele (VIDEO)

19.01.2023

22:47

"Parni valjak" poražen u Španiji.

Bojan Dubljević protiv Partizana

Košarkaši Partizana su u okviru 20. kola Evrolige poraženi na gostovanju ekipi Valensije.

Domaći tim je slavio rezultatom 89:81 (27:18, 20:19, 22:21, 20:23).

Valensija je od starta kontrolisala meč, a "parni valjak" je prednost imao samo u nekoliko navrata početkom utakmice. Ubrzo posle toga se spanski tim odlepio i ime pobednika se više nije dovodilo u pitanje.

Najzaslužniji za pobedu Španaca bio je Bojan Dubljević koji je imao 20 poena i šest skokova. Osim njega, dvocifreni su bili Džejms Veb sa 17 i Kris Džons sa 13 koševa.

Kod crno-belih je prednjačio Dante Egzum sa 22 poena, a Kevin Panter je pridodao 14.

Valensija - Partizan 89:81 (27:18, 20:19, 22:21, 20:23)

DVORANA: "Fuente de San Luis"

SUDIJE: Sreten Radović, Džozef Bisang, Mikele Rosi.

VALENSIJA: Harper 4, Puerto 9, Prepelič 2 (5as), Pradilja 8, Veb 17, Lopez-Arostegi 2, Džons 13, Ferando 3, Radebo 9, Dubljević 20 (6sk), Aleksander 2, Mari.

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 7, Avramović, Panter 14 (5izg), Smailagić 7, Papapetru 3, Egzum 22, Naneli 5, Lesor 8, Trifunović 9 (6sk), Anđušić 6, Madar.

Tok meča

Četvrta četvrtina

Kraj! Valensija je pobedila 89:81.

40. minut - Zakucavanje Egzuma za 86:81.

39. minut - Veb ubacuje trojku za 86:79.

38. minut - Trojka Egzuma! Partizan je prišao na 83:79.

38. minut - Egzum je pogodio za dva, ali je na drugom kraju terena Veb dao koš uz faul, a onda je bio precizan i sa linije penala. Rezultat je 83:76 za Valensiju.

37. minut - Ledej nepogrešiv sa linije za slobodna bacanja. Međutim, na drugoj strani Dubljević kompletira 2+1 - 80:74 za Špance.

35. minut - Anđušić i Panter vezuju pet poena, a potom Pradilja zakucava - Partizan je prišao na 77:72.

34. minut - Koš Anđušića za dva u poslednjoj sekundi napada, a zatim trojka Harpera za 75:67.

33. minut - Pogodak Ledeja za 72:65.

32. minut - Smailagić zakucava u kontri za 72:63, a Mumbru zove tajm-aut.

31. minut - Ferando na jednoj, a Papapetru na drugoj strani pogađaju trojke. Valensija vodi 72:61.

Treća četvrtina

Kraj četvrtine! Valensija vodi 69:58.

30. minut - Anđušić ubacuje dvojku, ali na drugoj strani Pradilja trojku - 68:57.

29. minut - Aleksander snažno zakucava za 65:55.

27. minut - Poeni Dubljevića za 63.55.

26. minut - Dubljević polovičan sa linije za slobodna bacanja, pa Veb zakucava posle sjajne akcije za 61:55.

25. minut - Trojka Egzuma, pa dva penala! Partizan prilazi na samo 58:55.

24. minut - Panter i Smailagić su dali dvojke, između čega je Džons postigao trojku. Valensija vodi 58:50.

23. minut - Koš za dva Egzuma, pa trojka Veba za 55:46.

23. minut - Trifunović je dao treću trojku večeras, a Džons je postigao dva penala, nakon što je Lesor napravio četvrti faul - 52:44.

22. minut - Dubljević nastavlja da teroriše crno-bele, pošto je novom trojkom odbio nalet "parnog valjka". Valensija vodi 50:41.

21. minut - Panter pogotkom otvara drugo poluvreme, a onda koš postiže i Naneli. Partizan je prišao na 47:41.

Druga četvrtina

Poluvreme! Valensija vodi 47:37.

20. minut - Nova trojka Trifunovića - 45:35 za Špance.

19. minut - Puerto pogađa dva penala, a na drugoj strani Trifunović ubacuje trojku za 45:32.

18. minut - Dubljević vezuje četiri poena - 43:29 za domaći tim.

17. minut - Jedno bacanje je pogodio Harper, a Naneli trojku na drugoj strani - 39:29.

16. minut - Prepelič je ubacio dva penala za 38:26.

16. minut - Dubljević poentira na drugi obruč, a potom Egzum ubacuje jedno od dva slobodna bacanja. Valensija vodi 36:26.

15. minut - Smailagić je pogodio dva slobodna bacanja, a Veb je dao trojku na drugoj strani za 34:25.

14. minut - Ponovo je Egzum bio polovičan sa linije penala - 31:23.

13. minut - Trojka Egzuma kojom "parni valjak" prilazi na 31:22.

12. minut - Egzum polovičan sa linije penala, a na drugoj strani Radebo pogađa težak šut za 31:19.

11. minut - Radebo donosi Valensiji dvocifrenu prednost - 29:18.

Prva četvrtina

Kraj četvrtine! Valensija vodi 27:18.

10. minut - Pradilja pogađa za 25:18.

9. minut - Sada Radebo pogađa trojku - 23:18 za Špance.

8. minut - Veb i Džons vezuju pet poena, pa Egzum postiže dva slobodna bacanja. Valensija vodi 20:18.

7. minut - Trojka Džonsa, ali potom i Ledeja na drugoj strani. Crno-beli vode 16:15.

6. minut - Dva bacanja je ubacio Lesor, a na drugoj strani je Puerto kompletirao 2+1. Partizan vodi 13:12.

5. minut - Nova trojka Pantera! Partizan vodi 11:9.

4. minut - Puerto sa linije penala donosi preokret Špancima - 9:8.

3. minut - Zakucavanje Lesora, pa trojka Dubljevića - 8:7 vodi Partizan.

2. minut - Bombaaaaa! Panter pogađa trojku uz faul, a zatim poentira i sa linije penala! Na drugoj strani je dvojku dao Dubljević, 6:4 za crno-bele.

1. minut - Puerto je poenima otvorio meč, a na drugoj strani se revanširao Lesor - 2:2.

Utakmica je počela!

20.35 - Oba današnja rivala u meč ulaze na krilima odličnih rezultata koje su pravili prethodnih dana, pa se u Španiji očekuje odlična predstava.

20.25 - U prvom međusobnom duelu ove sezone, "parni valjak" je u Beogradu izgubio od Valensije posle produžetka sa 100:96.

20.20 - Meč na Pirinejima veoma je važan za obe ekipe, pošto trenutno imaju ksor 9-10 i u slučaju poraza bi timovi na plej-of pozicijama mogli da im se prilično udalje.

20.15 - Dobrodošli na Republikin lajv blog utakmice Valensija - Partizan.