BRUTALNI PETRUŠEV SRUŠIO VALENSIJU: Crvena zvezda slavila posle dramatične završnice u Španiji

06.01.2023

22:38

Velika pobeda srpskog tima.

Filip Petrušev

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Valensiju na strani rezultatom 77:75 (24:19, 23:23, 14:16, 16:17), u okviru 17. kola Evrolige.

Crveno-beli su odigrali bolje prvu četvrtinu, posle koje su imali pet poena prednosti, a tu razliku su očuvali do poluvremena.

Tokom treće deonice je prednost ekipe Duška Ivanovića rasla do šest poena prednosti, ali je pred poslednjih deset minuta bilo pola od toga (61:58). Međutim, Zvezda je odigrala sjajno veći deo četvrtog kvartala, pa je u jednom trenutku došla i do maksimalnih 'plus devet' (72:63), a do kraja je domaći tim uspeo samo da ublaži poraz.

Najzaslužniji za pobedu crveno-belih bio je Filip Petrušev koji je odigrao još jednu dominantnu utakmicu. Mladi as kluba sa Malog Kalemegdana je meč završio sa 25 poena i devet skokova.

Osim njega, u pobedničkoj ekipi je dvocifren bio još samo Nemanja Nedović koji je upisao 19 poena.

Na drugoj strani je najefikasniji bio Kris Džons sa 16 koševa, a pratili su ga Džared Harper sa 11, kao i trio koji je postigao po deset poena - Haime Pradilja, Džona Radebo i Jasiel Rivero.

Valensija - Crvena zvezda 75:77 (19:24, 23:23, 16:14, 17:16)

DVORANA: "Fuente de San Luis"

SUDIJE: Gitis Vilius, Pjotr Pastusijak, Kristaps Konstantinovs.

VALENSIJA: Harper 11, Puerto 3, Prepelič 3, Pradilja 10, Veb 3, Lopez-Arostegi 3, Džons 16, Ferando, Radebo 10, Dubljević 2, Aleksander 4, Rivero 10 (4uk).

CRVENA ZVEZDA: Holand 8, Lazarević 3, Mitrović, Lazić 3, Dobrić 9, Ilić 6, Nedović 19 (6as), Marković 2, Kuzmić, Petrušev 25 (9sk), Topić, Bentil 2.

Tok meča

Četvrta četvrtina

Kraj! Harper je promašio šut za pobedu, Crvena zvezda je na kraju slavila sa 77:75.

40. minut - Nedović pogađa jedno od dva slobodna bacanja za 77:75.

40. minut - Opet je Džons pogodio iz prodora, sada je 76:75 za crveno-bele.

40. minut - Pogodio je Petrušev dva slobodna bacanja, 76:73 za Zvezdu.

40. minut - Džons pogađa iz prodora, Zvezda vodi 74:73.

40. minut - Nedović sa linije penala postiže dva koša. Zvezda vodi 74:71. Tajm-aut za domaći tim, do kraja je ostalo 24 sekunde.

40. minut - Prepelič pogađa tri slobodna bacanja, Valensija prilazi na 'minus jedan' - 72:71.

40. minut - U seriji loših napada su oba tima. Rezultat je i dalje 72:68 za Zvezdu.

38. minut - Pradilja i Džons vezuju pet poena, Valensija prilazi na 72:68.

38. minut - Novi pogodak Petruševa! Zvezda vodi 72:63, Aleks Mumbru traži tajm-aut.

37. minut - Petrušev kompletira 2+1, Zvezda vodi 70:63.

36. minut - Nedović sa linije penala ubacuje oba šuta. Zvezda vodi 67:63.

35. minut - Lopez-Arostegi pogađa jedno od dva slobodna bacanja. Beogradski tim vodi 65:63.

34. minut - Trojka Harpera, Zvezda vodi 65:62.

32. minut - Rivero polovičan sa linije za slobodna bacanja - 65:59 za crveno-bele.

31. minut - Holand i Nedović pogađaju dvojke, a između toga je Petrušev upisao novu blokadu. Crvena zvezda vodi 65:58.

Treća četvrtina

Kraj četvrtine! Crvena zvezda vodi 61:58.

30. minut - Petrušev koristi asistenciju Nedovića za 61:58.

29. minut - Veb ne greši sa penala - 59:58 za Zvezdu.

28. minut - Radebo je pogodio trojku, a onda je Nedović realizovao dva penala. Zvezda je na 'plus tri' - 59:56.

27. minut - Trojka Nedovića, pa jedno pogođeno slobodno bacanje Ilića. Crveno-beli imaju prednost od 57:53.

26. minut - Pradilja donosi izjednačenje Valensiji - 53:53.

25. minut - Pradilja pogađa trojku. Zvezda vodi 53:51.

24. minut - Džons pogađa težak šut u poslednjoj sekundi napada, a na drugoj strani trojku za 53:48 ubacuje Lazarević.

23. minut - Radebo nepogrešiv sa linije za slobodna bacanja - 50:46.

22. minut - Džons dugom dvojkom otvara drugo poluvreme, ali mu na to Ognjen Dobrić odgovara trojkom. Zvezda vodi 50:44.

Druga četvrtina

Poluvreme! Crvena zvezda vodi rezultatom 47:42.

20. minut - Pogodak Ilića za 47:42, a Mumbru traži tajm-aut 19 sekundi pre kraja poluvremena.

19. minut - Džons i Rivero ubacuju tri penala, a na drugoj strani Petrušev realizuje dva. Zvezda vodi 45:42.

18. minut - Rivero na jednoj, pa Petrušev na drugoj strani pogađaju za dva, ali onda Radebo daje trojku. Rezultat je 43:39 za crveno-bele.

17. minut - Novu trojku pogađa Džon Holand! Zvezda vodi 41:34.

15. minut - Trojka Holanda za 38:34.

13. minut - Harper je pogodio još dva penala, pa je Valensija povela, ali je vođstvo Zvezdi vratio Petrušev - 35:34.

13. minut - Trojku Lazića je vratio Rivero - 33:32 za srpski tim.

12. minut - Dalibor Ilić polovičan sa linije penala, zatim je Aleksander pogodio za dva, a onda je usledilo zakucavanje Ilića. Međutim, mladi krilni centar je zatim faulirao Harpera pri šutu za tri, a Amerikanac je realizovao sva tri bacanja. Crveno-beli vode 30:29.

11. minut - Laki poeni Aleksandera na startu drugog kvartala, ali na drugoj strani Nedović ubacuje trojku. Ipak, potom i Harper pogađa iza linije 6,75 metara. Crvena zvezda vodi 27:24.

Prva četvrtina

Kraj četvrtine! Crvena zvezda vodi 24:19, pošto je Nemanja Nedović realizovao poslednji napad u uvodnoj deonici.

10. minut - Nedović poentira posle dobrog prodora, a na drugoj strani nepogrešiv sa linije penala je Lopez-Arostegi - 22:19.

9. minut - Rivero poentira posle ofanzivnog skoka - 20:17 za Zvezdu.

8. minut - Rampa Petruševa, pa zakucavanje u kontri, a na kraju i dva pogođena slobodna bacanja. Zvezda vodi 20:15.

7. minut - Bentil, pa Pradilja i na kraju Dobrić ubacuju po dva poena. Crveno-beli preokreću na 16:15.

6. minut - Još dva poena sa linije penala za Petruševa, Zvezda prilazi na poen zaostatka - 13:12.

5. minut - Dobrić je pogodio za dva, ali je potom Džons tri puta bio precizan sa linije penala, a onda je Veb bio polovičan sa istog mesta. Rezultat je 13:10 za domaći tim

4. minut - Dva bacanja je realizovao Filip Petrušev, dok je na drugoj strani poene upisao Dubljević. Valensija vodi 9:8.

3. minut - Laki poeni za Radeboa na jednoj strani, dok na drugoj loptu u koš polaže Dobrić. Valensija vodi 7:6.

2. minut - Dva bacanja je pogodio Marković, ali je usledila trojka Puerta za vođstvo domaćina od 5:4.

1. minut - Petrušev poenima otvara meč, ali na drugoj strani Džons ubacuje dva penala - 2:2.

Utakmica je počela.

20.25 - Košarkaši Crvene zvezde su na parket izašli u majicama sa natpisom "#FreeFacu", odnosno "oslobodite Fakua".

20.20 - Zanimljiv način zagrevanja ima Ognjen Kuzmić.

20.00 - Utakmica počinje za pola sata.

19.30 - Dobrodošli na Republikin lajv blog utakmice Valensija - Crvena zvezda.

Uvod

Utakmicu u Španiji crveno-beli dočekuju u odličnoj formi, pošto su od dolaska Duška Ivanovića na klupu upisali 14 pobeda i dva poraza u svim takmičenjima. Međutim, atmosferu im malo kvari kadrovska situacija, pošto u Valensiji zbog povreda neće igrati Luka Vildoza, Hasan Martin i Nikola Ivanović, dok je Fakundo Kampaco i dalje neregistrovan za elitno takmičenje.

Sa druge strane, Valensija igra šarenoliko i forma joj je prilično promenljiva, pa se nikad ne zna kakav meč će odigrati izabranici Aleksa Mumbrua.

Pre utamice u dvorani "Fuente de San Luis", Crvena zvezda u Evroligi ima skor 8-8, dok je Valensija na 7-9.