BERON UTIŠAO PIONIR! Milano u grotlu Delija prekinuo pobednički niz čete Duška Ivanovića! Hrabra igra Crvene zvezde!

15.12.2022

18:27

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u dvorani "Aleksandar Nikolić" od Olimpije iz Milana sa 67:71 (16:26, 13:17, 20:14, 18:14) u 14. kolu regularnog dela Evrolige.

Fantastičan meč viđen je u Pioniru ove večeri! Crvena zvezda je nakon 10 vezanih trijumfa u svim takmičenjima, pala kao domaćin od Olimpije iz Milana...

Vodili su gosti tokom celog meča, a sredinom treće deonice imali su i čak plus 18. Međutim, borbena Zvezda sa Petruševim i Nedovićem na čelu, uspeva da u sam finiš duela uđe sa svega minus 2! Tada na scenu stupa Bili Beron, bivši as Zvezde, koji trojkom rešava pitanje pobednika na ovoj utakmici.

Tim Duška Ivanovića je sada na učinku od 7-7, dok je Milano konačno uspeo da slavi i sada su na skoru od 4-10!

Bili Beron je sa 19 poena bio najbolji u Armaniju (trojke 5/10), a u Zvezdi Petrušev sjajan sa 20 poena i 11 skokova, a Vildoza večeras 16 poena uz šest skokova.

Crvena zvezda - Olimpija Milano

67:71 (16:26, 13:17, 20:14, 18:14)

TOK MEČA:

ČETVRTA ČETVRTINA:

KRAJ, pobeda Milana!

Trojka Nedovića - 69:67, 25 sekundi do kraja!

Poslednji minut, Zvezda na minus dva - 66:64! Ali, trojka Berona... 69:64! Utišao je Pionir.

Energija Nedovića i Zvezda je na minus 4 - 66:62, 1:45 do kraja!

Dva minua do kraja, Milano i dalje igra pun napad, u odbrani još uvek nisu u bonusu i imaju plus sedam - 66:59! Poeni Dobrića!

Prodor Nedovića za minus devet - 66:57!

Trojka Vildose, 66:54! Tehnička za Dejvisa, ali Milano ima plus 12 na nešto više od 4 minuta do kraja.

Poeni Petruševa - 65:51! Pet minuta do kraja utakmice.

Sve je krenulo po zlu, trojka Berona uz faul Petruševa, plus 15 - 64:49. Šest minuta do kraja meča.

Milano po svaku cenu ide na dug napad, poeni Ričija - 61:49, Zvezda i dalje bez koša.

Treći minut poslednje deonice, Nedović ne može ništa da pogodi, Milano je usporio tempo i tera igrače domaćeg tima da prave faulove. I dalje je 59:49.

Serija grešaka Zvezde, tačnije Bena Bentila na startu četvrte deonice...

Meli zakucava za 59:49!

TREĆA ČETVRTINA:

Kraj treće deonice, Zvezda je uspela da se dobrom odbranom vrati u ovaj meč nakon minus 18! Bentil sa penala smanjuje na minus 9 - 57:48! Zatim, promašuje dva od tri penala - 57:49!

Vildoza smanjuje na minus 10 - 57:47!

Dva minuta do kraja treće deonice, serija grešaka na obe strane - 57:45!

Serija Zvezde od 5:0! Nedović pogađa sa penala - 57:45!

Nova trojka! Petrušev - 57:43!

Trojka Bentila - 55:40!

Sredina treće deonice, plus 18 za goste - 53:35!

Beron kažnjava promašaje Zvezde i lošu komunikaciju u odbrani - 51:35!

Luvavu siguran za dva - 48:35, ali dobra energija Zvezde u nastavku!

Drugi minut nastavka meča, Vildoza sa penala smanjuje na 46:35.

Trojka Meli, Petrušev vraća za dva - 46:31.

DRUGA ČETVRTINA:

Faul Ptruševa nad Beronom u poslednjim sekundama prvog dela, Milano na poluvreme ide sa plus 14 - 43:29!

Poslednji minut, trojka Dejvisa - 39:27 za Milano!

Goste je stao šut, a Petrušev sa penala smanjuje na 36:27 - minus 9!

Tri minuta do kraja prvog dela, nerezosnki šut Holanda u kontri za tri, Hol na drugoj strani pogađa sa penala za 36:24.

Beron pa Vlidoza - 35:24!

Peti minut druge deonice, gosti na plus 13 - 33:20. TV tajm-aut.

Petrušev sa penala smanjuje na 33:20

Hajns zakucava za plus 15 - 33:18, treći minut druge deonice.

Nedović prodorom smanjuje, ali Long pogađa trojku za 31:18!

Hol ponovo precizan - 28:16!

PRVA ČETVRTINA:

Kraj prve deonice, gosti imaju plus 10, trojka Berona za 26:16!

Milano u seriji, trojka Ričija - 23:16!

Dva minuta do kraja prve četvrtine, pogađa Hajns pod košem za 20:14, vodi Milano. Ptrušev vraća!

Beron za tri, gosti ponovo vode - 12:11, ali Lazić vraća!

Vildoza sa 8 metara za 9:9! Peti minut prve deonice.

Uzvraća Dejvis - 9:6!

Sada i Dobrić pogađa za tri, 7:6 za Milano.

Treći minut prve deonice, Vildoza za tri - 5:3 vode gosti.

Promašen zicer Bentila, a zatim je i nagazio aut liniju.. Dejvis to kažnjava poenima za dva - 5:0.

Hol na početku pogađa za 3:0.