UBEDLJIV TRIJUMF PARTIZANA: Crno-beli razneli Mornar u Baru (VIDEO)

20:41

"Parni valjak" samleo Crnogorce.

Uroš Trifunović i Vladimir Mihailović

Košarkaši Partizana ostvarili su ubedljivu pobedu u Baru protiv ekipe Mornara.

Izabranici Željka Obradovića su u okviru četvrtog kola AdmiralBet ABA lige slavili rezultatom 83:62 (24:17, 22:10, 18:22, 19:13).

Najefikasniji u pobedničkom taboru bio je Zek Ledej sa 18 poena, a pratio ga je Danilo Anđušić sa dva manje. Džejms Naneli je ubacio 11, dok je sjajan bio i Balša Koprivica sa osam koševa, devet skokova i četiri blokade.

Sa druge strane, jednu od najgorih partija u karijeri odigrao je kapiten crno-belih Kevin Panter koji nije upisao nijedan poen, a šutirao je 0/10 iz igre (0/4 za dva i 0/6 za tri).  Pritom, indeks korisnosti mu je bio neverovatnih minus 11.

U ekipi Mornara su sjajni bili Marko Pecarski i Vladimir Mihailović sa po 19 poena, a talentovani centar je imao i 11 uhvačenih lopti. Deron Fets Rasel, koji je u prva tri kola imao prosek od 41 poena po meču, je Partizanu ubacio svega devet i to sve u prvom poluvremenu.

Mornar - Partizan 62:83 (17:24, 10:22, 22:18, 13:19)

DVORANA: "SRC Topolica"

SUDIJE: Tomislav Hordov, Milan Nedović, Luka Kardum

MORNAR: Rasel 9, Mihailović 19 (7sk), Pirs, Vranković 4, M. Kovačević, Marljukić, Pecarski 19 (11sk), Miković 2, Vujačić 9, Diong, Vranješ, L. Kovačević.

PARTIZAN: Vukčević 2, Ledej 18, Koprivica 8 (9sk, 4bl), Panter, Papapetru 7, Egzum 8 (3ukr), Jovanović, Naneli 11, Lesor 1, Trifunović 7, Anđušić 16, Madar 5 (4uk).

Tok meča

Četvrta četvrtina

Kraj! Partizan je slavio rezultatom 83:62.

40. minut - Zakucao je Tristan Vukčević - 62:83.

39. minut - Pecarski pogađa uz faul, a zatim sa linije penala kompletira 2+1. Na drugoj strani pogađa Trifunović, da bi potom zakucao Pecarski - 62:81.

38. minut - Trojka Ledeja i zakucavanje Koprivice. Partizan vodi 79:57.

37. minut - Zakucavanje Vrankovića - 57:74.

36. minut - Pogodak Pecarskog posle skoka u napadu, pa trojka Trifunovića na drugoj strani - 55:74.

35. minut - Zakucavanje Koprivice, pa pogodak Vujačića - 53:71.

34. minut - Mihailović pogađa dva penala - 51:69.

33. minut - Trojka Anđušića, Partizan ide na +20! Crno-beli vode 69:49.

31. minut - Trifunović poenima otvara poslednji kvartal - 49:66.

Treća četvrtina

Kraj četvrtine! Partizan ima +15 uoči poslednjih 10 minuta.

30. minut - Pogodak Vujačića za dva, ali i Papapetrua za tri na drugoj strani - 49:64.

29. minut - Dva penala Papapetrua za vođstvo od 61:47.

28. minut - Trojka Mihailovića s logoa - 47:59.

27. minut - Naneli zakucava, a Pavićević pogađa trojku - 44:59.

26. minut - Pecarski upisuje još dva poena - 41:57.

26. minut - Egzum zakucava u kontri, a Pavićević zove tajm-aut. Partizan vodi 57:39.

25. minut - Još dva slobodna bacanja pogodio je Koprivica, dok na drugoj strani Mihailović postiže dva poena. Potom je Papapetru sa linije penala bio maksimalan za vođstvo Partizana od 55:39.

24. minut - Pecarski polovičan s linije penala, dok je na drugoj strani Koprivica boi bez greške - 37:51.

23. minut - Vranković pogađa iz ofanzivnog skoka - 36:49.

22. minut - Trojka Anđušića na jednoj, a Mihailovića na drugoj strani. Potom je Cetinjanin realizovao i dva penala. Partizan vodi 49:34.

21. minut - Dva poena Mihailovića na startu drugog poluvremena - 29:46.

Druga četvrtina

Poluvreme! Partizan vodi sa ubedljivih 46:27. Tajna ogromne prednosti crno-belih leži u tome što je prva zvezda dosadašnjeg dela AdmiralBet ABA lige, Fets Rasel, uštopovan na devet poena i šut iz igre mu je 2/9.

20. minut - Rasel ubacuje samo jedno od tri slobodna bacanja, a na drugoj strani Ledej poentira za dva. Potom je trojku u kontri pogodio Anđušić - Partizan vodi 46:27.

19. minut - Težak pogodak Ledeja posle tajm-auta - 26:41.

19. minut - Trojka Nanelija, pa dva sigurna penala Rasela. "Parni valjak" ima prednost od 39:26.

18. minut - Egzum na jednoj, a Rasel na drugoj strani poentiraju za dva. Partizan vodi 36:24.

17. minut - Lesor polovičan sa linije za slobodna bacanja - 22:34.

16. minut - Anđušić daje koš u kontri posle ukradene lopte - 22:33.

15. minut - Poentira Ledej za dva, pa Anđušić za tri. Crno-beli vode 31:22.

13. minut - Anđušić ubacuje dva penala - 22:26.

12. minut - Trojka Vujačića kojom Mornar prilazi na dva poena zaostatka - 22:24.

11. minut - Miković postiže prvi koš u drugoj deonici - 19:24.

Prva četvrtina

Kraj četvrtine! Partizan vodi 24:17.

10. minut - Vranković smanjuje na 24:15.

9. minut - Trojka Madara za 24:13.

7. minut - Madar pogađa u kontri, a potom Pecarski i Rasel postižu po dva poena. Partizan vodi 21:13.

6. minut - Dve trojke Ledeja zaredom, Partizan vodi 19:9, a Mihailo Pavićević zove tajm-aut.

5. minut - Prvi poeni Rasela na meču - 9:13.

4. minut - Egzum poentira u kontri, a Pecarski kompletira 2+1. Potom Naneli pogađa još jednu trojku Crno-beli imaju prednost od 13:7.

2. minut - Zakucao je Pecarski, ali su usledile trojke Nanelija i Ledeja. Partizan vodi 8:4.

1. minut - Utakmicu poenima otvara Egzum, a na drugoj strani pogađa Pecarski za 2:2.

Utakmica je počela!

20.50 - Praznik košarke u Baru je iza ugla.

20.00 - Utakmica u Baru počinje za sat vremena.

Uvod

Crno-beli utakmicu u "SRC Topolica" dočekuju u sjajnom raspoloženju, pošto u AdmiralBet ABA ligi imaju sve tri pobede, a pritom su i u četvrtak srušili Virtus za prvi evroligaški trijumf u sezoni.

Sa druge strane, Barani u regionalnom takmičenju imaju skor 2-1, ali imaju i igrača koji je pravi hit lige. U pitanju je Deron Rasel, čovek koji u prva tri kola beleži prosečno 41 poen.