Neprijatno iznenađenje za Podgoričane.

Detalj sa meča Crvena zvezda - Budućnost

Košarkaši Budućnosti doživeli su šokantan poraz na startu Evrokupa.

Crnogorski velikan je na svom terenu izgubio od Hamburga sa 73:66.

Ekipa Vlade Jovanovića je bila u konstantnom zaostatku od poslednjeg minuta prve deonica, a nemački predstavnik je imao u dva navrata i maksimalnih +13.

Na poluvremenu Hamburg je vodio sa 47:37, a na kraju trećeg perioda 63:50.Poluvreme je gost iz Nemačke završio prednošću od deset poena (37:47), da bi u trećoj četvrtini imali i 63:55.

Budućnost je dala sve od sebe u četvrtoj četvrtini da stigne do preokreta, dva puta je stigla na minus tri, ali dalje od toga nije mogla.

U pobedničkom taboru najbolji je bio Lukas Majsner sa 15 poena, Samar i Set Hajnrihs ubacili su po 11, dok je Kendl Mekalum utakmicu završio sa deset koševa.

Budućnost je predvodio Petar Popović sa 13 poena,a bivši košarkaš Zvezde Eron Vajt imao ih je deset.

U narednom kolu 18. oktobra Budućnost gostuje ekipi Slaska iz Vroclava, dok Hamburg dočekuje Turk Telekom.