ŠOK U BEOGRADU: Danci u produžetku srušili FMP i ostavili ga bez Lige šampiona!

25.09.2022

19:11

Košarkaši FMP-a doživeli su šokantan poraz, pošto ih je u meču za plasman u FIBA Ligu šampiona savladao Baken Bers iz Danske, rezultatom 88:82.

Ceo meč je protekao u vrlo izjednačenoj igri. Danci su prvu četvrtinu rešili u svoju korist, rezultatom 21:19, a razliku su na poluvremenu podigli na +6 (42:36).

"Panteri" bolje ulaze u drugo poluvreme, a do kraja treće četvrtine su uspeli da izbrišu minus i sa izjedančenim rezultatom se ušlo u poslednji period igre (57:57). Sličan razvoj situacije je viđen u poslednjem kvartalu, a ekipa iz Železnika košem u samoj završnici meča stiže do produžetaka.

Ebuka Izundu, centar FMP-a

Ipak, totalni kolaps FMP-a u produžetku. Danci prave 11-0 seriju, pa na kraju dolaze do pobede, rezultatom 88:82.

FMP će sezonu nastaviti samo u ABA ligi, a prvi meč ih očekuje u ponedeljak, 3. okotbra, kada će se sastati sa ekipom Mege MIS.