Čarolija Nikole Jokića protiv Italijana! (VIDEO)

19.08.2022

21:01

Majstor košarke!

Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je selekciju Italije u polufinalu DBB kupa sa 90:86 i u subotu od 18 i 30 igraće u finalu protiv domaćina Nemačke.

Nemci u kasnijem terminu savladali Češku sa 101:90.

Italija je u meču odigranom u Hamburgu imala i 15 poena prednosti, ali je Jokić u finišu treće četvrtine pokrenuo Srbiju ka velikom preokretu.

Azuri su od starta druge četvrtine, pa sve do 37. minuta imali rezultatsku prednost, a onda je usledio genijalan potez Jokića.

Na isteku vremena za napad dobio je loptu od Marinkovića, fintom izbacio dvojicu Italijana, a zatim pogodio trojku kojom je Srbija prvi put povela posle prve četvrtine.