DRAMA SA SREĆNIM KRAJEM: Zvezda SLOMILA Cedevitu za finale ABA lige i VEČITI DERBI sa Partizanom!

23.05.2022

16:19 >> 19:09

Crveno-beli pobedili "zmajčeke" 88:78 u odlučujućem, trećem meču polufinala regionalnog takmičenja.

Nikola Kalinić

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Cedevita Olimpiju sa 88:78 (24:13, 18:24, 25:17, 21:24) u poslednjem, trećem i odlučujućem meču polufinala ABA lige

U hali "Aleksandar Nikolić" videli smo dva lica crveno-belih, a već u 14. minutu bilo je +19!

Ipak, videli smo moćnu seriju "zmajčeka" od 15:0 i na poluvremenu je bilo 42:37.

Gosti su bili u igri sve do sredine treće četvrtine, a čini se da je domaćin prelomio utakmicu u svoju korsti kada je došao do 14:0 serije i 20 poena razlike - 67:47.

Slovenački tim ponovo je pokušao na četiri i po minuta do kraja kada je došao do 75:67, a tačku na pobedu srpske ekipe bio je kapiten Branko Lazić.

Crvena zvezda je ušla u finale i boriće se za šesti trofej u sedam godina, a prvi put posle devet godina protivnik će biti večiti rival Partizan.

Poslednji put kada su se susreli u finalu Jadrana, Partizan je pobedio Crvenu zvezdu sa 71:63.

Finalna serija igra se na tri pobede, prednost domaćeg terena imaju crveno-beli, a ko bude bio šampion, ide u Evroligu.

Tok utakmice mogli ste uživo da pratite na našem lajv blogu.

Crvena zvezda - Cedevita Olimpija 88:78 (24:13,15:22, 25:17,21:24)

Hala: Aleksandar Nikolić

Sudije: Ilija Belošević, Miloš Koljenšić, Mario Majkić

Crvena zvezda: Lazarević, Volters, Davidovac, Mitrović, Lazić, Kalinić, Dobrić, Holins, Ivanović, Marković, Vajt, Kuzmić

Trener: Dejan Radonjić

Cedevita Olimpija: Pulen, Ferel, Edžam, Murić, Ogust, Blažič, Hodžić, Ščuka, Omić, Dragić, Radovanović, Mulalić

Trener: Jurica Golemac

TOK MEČA:

IV ČETVRTINA:

Crvena zvezda je u finalu ABA lige!

10. minut - Polovičan sa linije penala Blažič. Promašio je trojku Lazić. Dvojka Luke Mitrovića. Isključen je Kalinić. Edžam 1/2.

9. minut - Nesportski faulovi za Kalinića i Murića. Košarkaš gostiju imao je i tehničku, i za njega je utakmica završena. Dvojka Nikole Ivanovića.

8. minut - Oba puta precizan sa penala Nikola Ivanović. Trojka Jogija Ferela. Promašio je trojku Lazić, ali je Holins pogodio za dva posle ofanzivnog skoka. Ogust za dva poena.

7. minut - Promašio je trojku Ferel, a za loptu su se borili Ivanović i Blažič, na kraju lopta za domaćina. Asistencija Kalinića i laki poeni Mitrovića. Ferel 2+1.

6. minut - Kalinić je prvo dobio udarac u stomak, a potom i u lice. Na kraju posle kraćeg prekida, dva poena Edžama sa penala. Trojka Branko Lazić!

5. minut - Dva poena Zorana Dragića. Promašio je Volters, a nije uspeo da do lopte dođe Lazarević. Edžam pogađa za dva.

4. minut - Druga trojka Erona Vajta! Gubi loptu Blažič, a potom Volters pravi faul u napadu.

3.minut - Serija promašaja na obe strane.

2. minut - Ponovo Alen Omić za dva poena, a uzvraća Ognjen Kuzmić.

1. minut - Zakucavanje Alena Omića. 2/2 Eron Vajt sa linije penala. Trojka Pulen!

III ČETVRTINA:

10. minut - Sada je Pulen promašio trojku, ali je uspešniji bio Murić. Dobrić neuspešan u napadu, i promašaj Pulena za dva poena posle prodora.

9. minut - Ponovo četiri opena zaredom Jogija Ferela. Promašio je Dobrić trojku na isteku napada.

8. minut - Opet trojka Nikole Ivanovića! 2/2 za Ognjena Dobrića sa linije penala. Trojka Eron Vajt za +20!

7. minut - Trojka Nikola Ivanović! Tehničku je dobio Edo Murić. Nikola Ivanović pogađa slobodno bacanje. Luka Mitrović pogađa za dva, ali je promašio dodatno slobodno bacanje.

6. minut - Uzvraća Jaka Blažić trojkom! Promašio je Mitrović.

Vladimir Štimac bodri nekadašnji klub

5. minut - Trojka Zorana Dragića! Na drugoj strani promašio je trojku Holins, a potom i Murić. Trojka Branka Lazića!

4. minut - Četiri poena Jogija Ferela zaredom.

3. minut - Promašio je Kalinić za dva, ali je posle ofanzivnog skoka pogodio Kuzmić - 8:0 serija Zvezde.

2. minut - Promašio je Jaka Blažič za dva, a onda Lazić pogađa za dva pod faulom, ali je promašio slobodno bacanje.

1. minut - Četiri poena Zvezde na startu, Kuzmić, pa Kalinić.

II ČETVRTINA:

10. minut - Zoran Dragić za dva poena! Edžam je ukrao loptu, ali nije uspeo da je zadrži kod sebe. Pokušao je Dobrić sa pola terena, ali ništa od toga. Promašio je Dragić prvo trojku, a potom i za dva poena.

9. minut - Sada veliki promašaj Kalinića za tri poena, a sada i Blažič.

8. minut - Blažič za dva poena. Trojka Kalinića sa osam metara! Ne pogađa Murić za tri.

7. minut - Nastavlja se serija gostiju za dva, sada Dragić. Novi promašaj domaćih za dva, sada Holins. Trojka Zorana Dragića za seriju od 15:0! Pogodio je Volters za dva poena pdo faulom, ali nije pogodio slobodno bacanje.

6. minut - 10:0 serija Cedevite, pogađaju Omić i Ferel! Volters maši za dva poena.

5. minut - Promašio je Dobrić trojku, ali je skokom u napadu Kalinić došao do dva poena. Jogi Feler 2+1! Sada je isto uradio i Zoran Dragić. Kalinić nije pogodio trojku.

4. minut - Još jedna trojka Ognjena Dobrića! Prodor Zorana Dragića i dva poena. Beži lopta Dragiću, koji šutira reklamu, napad za Zvezdu.

3. minut - Pet poena Zvezde zaredom! Prvo trojka Davidovca i monstruozno zakucavanje Luke Mitrovića. Edžam je promašio za dva.

2. minut - Trojka Ognjen Dobrić! Izugljena lopta za Cedevitu, a potom Davidovac maši trojku.

1. minut - Trojka Edo Murić.

I ČETVRTINA:

10. minut - Ostavio je loptu Ivanović za Lazarevića, a ovaj je pogodio dvojku. Na drugoj strani težak promašaj Pulena, a isto je uradio i Davidovac. Nema poena ni za Ogusta za dva.

9. minut - Nekako je uspeo da pogodi Nikola Kalinić posle velike gužve. Pogađa Pulen trojku.

Dejan Stanković, trener fudbalera Crvene zvezde u hali "Aleksandar Nikolić"

8. minut - Promašio je Edžam za dva poena, a isto to je uradio Kuzmić. Odlilčni driblinzi, ali i promašaj Pulena.

7. minut - Loš napad Cedevite, usledila je kontra Zvezde i faul Pulena. Dva poena za Dobrića sa penala. Sam je ostao Kalinić u korneru i pogodio trojku za plus 10!

6. minut - Druga lična greška Murića, polovičan sa linije penala Nikola Kalinić. Trojka Jogija Felera iz kontre. Lep pas Dobrića i zakucavanje Kuzmića.

5. minut - Lep dribling Dragića i dva poena. Na drugoj strani uzvraća Nikola Kalinić.

4. minut - Serija promašaja na obe strane. Zakucava u kontri Ostin Holins. Koraci su svirani Jaki Blažiču. U narednom napadaju Volters je promašio posle prodora. Jogi Feler neuspešan na drugoj strani za tri poena.

3. minut - Ponovo je promašio Omić za dva poena. Pogodio je oba slobodna bacanja Zoran Dragić

2. minut - Kalinić za Kuzmića, i laki poeni centra domaćih. Trojka Jogija Felera, prvi poeni gostiju. Sada Feler faulira Holinsa i tri slobodna bacanja imaće Amerikanac. Bek-šuter je iskoristio sva tri bacanja.

1. minut - Trojka Nejta Voltersa! Na drugoj strani za dva u padu nije pogodio Alen Omić.