MIROTIĆ UZALUD DOMINIRAO: Real slavio u El Klasiku i plasirao se u finale Evrolige! (VIDEO)

19.05.2022

18:30 >> 21:07

MVP partija Nikole Mirotića nije krunisana pobedom.

Nikola Mirotić protiv Džefrija Tejlora

Košarkaši Reala iz Madrida pobedili su Barselonu u drugoj utakmici polufinala Evrolige rezultatom 86:83 (19:19, 15:26, 26:11, 26:27).

Posle prvog poluvremena koje je u potpunosti pripalo Kataloncima, Madriđani su u drugih 20 minuta bili mnogo bolji i plasirali su se u finale.

Najzaslužniji za pobedu Reala bili su Fabijen Kozer i Geršon Jabusele sa po 18 poena, dok je Serhio Ljulj dodao 15.

Na drugoj strani je dominirao Nikola Mirotić sa 26 poena i 12 skokova, Nikolas Laprovitola je dodao 17, a Brendon Dejvis 15.

Real će u borbi za trofej igrati sa braniocem titule Efesom, koji je trojkom Vasilija Micića uz zvuk sirene pobedio Olimpijakos.

Barselona - Real Madrid 83:86 (19:19, 26:15, 11:26, 27:26)

DVORANA: "Štark arena"

SUDIJE: Luiđi Lamonika, Ilija Belošević, Mehdi Difala.

BARSELONA: Dejvis 15, Eksum 7, Šanli 2, Šmits 1, Hejs-Dejvis, Laprovitola 17, Abrines 7, Higins, Kjurik, Jokubaitis 4, Mirotić 26 (12sk), Kalates 4 (9as).

REAL MADRID: Vilijams-Gos, Kozer 18, Rendolf, Fernandez 3, Abalde 7, Hanga 4, Dek 7 (7sk), Poarije 6, Tavares 8, Ljulj 15, Jabusele 18 (8sk), Tejlor.

Tok meča

Četvrta četvrtina

Kraj! Real je pobedio 86:83!

40. minut - Jabusele je prvo promašio, a drugo slobodna bacanje pogodio za 86:83. Zatim je Mirotić šutnuo sa pola terena, ali neprecizno.

40. minut - Ljulj je bio siguran prvi put, ali je drugi penal promašio (85:83). Jabusele je uhvatio loptu i potom je fauliran na 2,8 sekundi do kraja.

40. minut - Eksum poentira za dva, a potom je fauliran Ljulj. Real vodi 84:83, a do kraja je ostalo 5,3 sekunde.

40. minut - Hanga ubacuje dva bacanja za 84:81.

40. minut - Pogađa Abrines šut iz daljine, ali je gazio liniju za tri poena, pa je ubacio samo dvojku. Real vodi 82:81, a ostalo je još 16 sekundi.

40. minut - Ljulj poentira za 82:79, a do kraja je ostao 21 sekund.

39. minut - Flouter Kalatesa, pa pogodak Dejvisa posle sjajne asistencije Mirotića. Real vodi 80:79, a Pablo Laso traži minut odmora..

38. minut - Bitna trojka Kozera, pa polaganje u kontri posle ukradene lopte. Real vodi 80:75. Do kraja je ostala 121 sekunda.

38. minut - Mirotić donosi izjednačenje Barseloni (75:75) pogotkom zicera posle ofanzivnog skoka.

37. minut - Trojka Laprovitole, pa novo zakucavanje Poarijea. Međutim, usledila je nova trojka Laprovitole, pa Real vodi "samo" 75:73.

36. minut - Mirotić pogađa dva penala, ali Jabusele je na drugom kraju terena precizan za tri. Posle toga je na liniju za slobodna bacanja stao eksum koji je bio polovičan. Real vodi 73:67.

35. minut - Trojka Mirotića, pa zakucavanje Poarijea. Real vodi 70:64.

34. minut - Dejvis na jednoj, a Ljulj na drugoj strani ubacuju po dva poena. Kraljevski klub vodi 68:61.

33. minut - Poarije zakucava iz ofanzivnog skoka, a za Real Brendon Dejvis ubacuje jedno od dva slobodna bacanja. U narednom napadu je fauliran Ljulj, koji je bio siguran sa linije penapa, pa Real ima prednost od 66:59.

32. minut - Ljulj sa linije penala postiže prve poene u poslednjoj deonici, a na drugoj strani isto čini i Mirotić. Real vodi 62:58.

Treća četvrtina

Kraj četvrtine! Real vodi rezultatom 60:56.

29. minut - Kozer bez greške sa linije penala, a potom Ljulj pogađa trojku u svom stilu i Real preokreće. Madriđani vode 58:56.

28. minut - Dejvis prekida seriju Reala, ali je onda Jabusele dao trojku i rezultat je 56:53 za Katalonce. Šarunas Jasikevičijus gasi požar tajm-autom.

27. minut - Tavares ubacuje dvojku, Real prilazi na 'minus četiri' - 54:50.

26. minut - Kozer pogađa uz faul, a potom biva precizan i iz dodatnog slobodnog bacanja. Barselona sada vodi 54:48.

25. minut - Nova trojka Mirotića večeras! Kozer je na drugoj strani pogodio dva penala, Barsa vodi 54:45.

24. minut - Eksum prekida seriju Reala od 7:0, a na drugoj strani novi koš postiže Abalde. U sledećem napadu je Kalates poentirao, pa Barselona vodi 51:43.

23. minut - Tavares i Abalde vezuju pet poena, Real prilazi na 47:41.

22. minut - Šanli postiže prve poene u drugom poluvremenu, a na drugoj strani se u strelce upisuje Abalde. Barsa vodi 47:36.

Druga četvrtina

Poluvreme! Barselona vodi rezultatom 45:34.

20. minut - Seriju Barselone prekida Jabusele koji sa linije za slobodna bacanja smanjuje na 43:34.

19. minut - Nikola Mirotić poentira u kontri posle ukradene lopte. U nastavku je Laprovitola bio stopostotan sa linije penala, pa imamo prvu dvocifrenu prednost na meču - 43:33.

18. minut - Mirotić postiže dvojku, pa Laprovitola trojku. Rezultat je 39:33 za Barsu.

17. minut - Dvojke su postigli Kozer i Dek za Real, a između toga je za tri bio precizan Mirotić. Barselona vodi 34:33.

16. minut - Laprovitola, pa Tavares, pa Dejvis pogađaju za dva. Katalonci vode 31:29.

15. minut - Monstruozno zakucavanje Brendona Dejvisa za izjednačenje - 27:27.

14. minut - Jokubaitis pogađa dva od tri penala, Barsa prilazi na dva poena zaostatka - 25:27.

12. minut - Seriju Reala prekida Abrines trojkom, ali je na drugoj strani Hanga poentirao iz prodora. Real vodi 27:23.

11. minut - Dek kompletira 2+1, a Šmits je na drugoj strani dao jedno slobodno bacanje. Potom je usledila trojka Rudija Fernandeza za 25:20. Tajm-aut zove Jasikevičijus.

Prva četvrtina

Kraj četvrtine! Rezultat je 19:19 posle prve deonice.

10. minut - Tavares hvala alej-up i zakucava, a potom Ljulj biva polovičan sa linije penala za 19:19.

9. minut - Dek na jednoj i Mirotić na drugoj strani pogađaju po dva slobodna bacanja. Potom je dvojku potrefio Jokubaitis, Barsa vodi 19:16.

8. minut - Daleka trojka Mirotića za preokret, Barsa vodi 15:14.

7. minut - Brendon Dejvis pogađa sa distance, a potom i Aleks Abrines posle ofanzivnog skoka, čime Barsa prilazi na 14:12.

6. minut - Novi pogodak Jabuselea, pa je 14:8 za Real. Vreme je za TV tajm-aut.

5. minut - Dejvis na jednoj, a Kozer na drugoj strani ubacuju dvojke. Real vodi 12:8.

4. minut - Laprovitola i Mirotić postižu po dva poena, kao i Ljulj na drugoj strani. Rezultat je 10:6 za Real.

3. minut - Nova trojka, a potom i zakucavanje Jabuselea. Real vodi 8:2.

1. minut - Trojka Jabuselea, Real preokreće na 3:2.

1. minut - Prvi koš na meču postigao je Laprovitola, Barsa vodi 2:0.

Utakmica je počela!

20.30 - Utakmica između Barselone i Reala počinje u 21 sat, a dešavanja iz minuta u minut možete pratiti na portalu Republika.rs.