ALIMPIJEVIĆ PRED DERBI LIGE: Utakmica protiv Budućnosti važna ali ne i presudna

Republika.rs

Autor:

Sport

07.01.2018

16:25

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Trener košarkaša Crvene zvezde Dušan Alimpijević ocenio je da je predstojeća utakmica protiv Budućnosti u ABA ligi važna, ali da nije presudna u regionalnoj ABA ligi.

 

RepublikaFoto: Starsport
Alimpijević pred gostovanje Budućnosti

Crvena zvezda će u ponedeljak gostovati Budućnosti u 15. kolu ABA lige.

- To je utakmica koja može da nam olakša nastavak prvenstva, ali ne znači ništa, jer ima još mnogo da se igra, tek slede medjusobni dueli ekipa koje pretenduju na najviši plasman. Dobre partije i forma oba tima garantuju dobru utakmicu - rekao je Alimpijević i dodao:

- Budućnost je odličan tim, Nemanja Gordić je nosilac, za sada ima odličnu sezonu i iznosi većinu stvari u ekipi. Najveći akcenat biće stavljen na njega.

Trener Zvezde dodao je da ekipa zna kakva je atomosfera očekuje u Podgorici, da se na to navikla i da je kroz utakmice u Evroligi pokazala da može dobro da se nosi s pritiskom sa tribina.

U sutrašnjem duelu on neće moći da računa na povredjenog Ognjena Dobrića.

Košarkaš Zvezde Milko Bjelica rekao je da će ekipa pokušati da se revanšira Budućnosti za poraz u Beogradu u prvom delu takmičenja.

- Očekuje nas duel protiv Budućnosti, koja je ove sezone mnogo pokazala na oba fronta, u ABA ligi i Evrokupu. Poraženi smo od njih u Beogradu i imamo veliki motiv da im se revanširamo. To je tim sastavljen od mnogo kvalitetnih pojedinaca, ali ih na prvom mestu krasi timska igra - rekao je Bjelica.

Utakmica je na programu u ponedeljak od 17 sati.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

Komentari (0)

Loading