ŠOK: Andrea Trinkijeri se vraća u Beograd?

20:18

Ovo niko nije očekivao.

Andrea Trinkijeri

Košarkaši Bajern Minhena napravili su brejk u četvrtfinalu Evrolige.

Ekipa Andree Trinkijerija fantastičnom igrom šokirala je Barselonu u Blaugrani rezultatom 90:75 i izjednačila rezultat u seriji na 1:1.

Bajern će u naredna dva meča biti domaćin i imaće priliku da pred svojim navijačima sa dva trijumfa obezbedi plasman na F4 u Beogradu.

Bavarci su odigrali savršeno prvo poluvreme posle kojeg su vodili rezultatom 48:35. U nastavku meča minhenski klub je sačuvao prednost bez većih problema i tako upisao ogroman trijumf.

Najefikasniji u pobedničkom taboru bio je Dešon Tomas sa 25 poena, Obst je dodao 15, Vajler-Beb 12, Ognjen Jaramaz 11, a Rubit deset koševa. Vladimir Lučić je odigrao loš meč, te je upisao svega pet poena za skoro 30 minuta igre.

U ekipi Barselone Nikola Mirotić i njegov polu-imenjak Laprovitola bili su najbolji sa po 16 poena, a dvocifren je bio i Kalates sa 13.