BALKANSKI KLASIK PRIPAO PARTIZANU: Nemoćna Cibona POLOŽILA ORUŽJE pred Željkovom četom u Pioniru!

15.04.2022

18:38

Košarkaši Partizana na trijumfalan način spustili su zavesu na regularan deo sezone u ABA ligi. Četa Željka Obradovića je, u odloženom meču 17. kola, deklasirala Cibonu u dvorani "Aleksandar Nikolić" rezultatom 98:77.

Detalj sa meča Partizan - Cibona

Crno-beli su pitanje pobednika praktično rešili već nakon prvih 20 minuta. Parni valjak je prvi kvartal okončao sa dvocifrenim vođstvom (27:16), dok je na poluvremenu već imao "plus 16" - 52:36.

Cibosi su održavali kakav-takav priključak tokom treće deonice, čak su je i dobili rezultatom 21:19, ali je domaćin dodao gas u završnih deset minuta, pa je rutinski stigao do novih bodova na Jadranu.

Sve strelce predvodio je Madar sa 17 poena, Lesor je dodao 16 (pet skokova), a 14 je postigao Ledej.

Kod Cibone, bivši as crno-belih Gegić dao je 14 koševa, dok su po 12 postigli Branković i Nakić (četiri trojke).

Partizan će u plej-of najverovatnije ući sa druge pozicije, dok je hrvatski gigant na 25 utakmica uspeo da sakupi deset pobeda.