TITULA JE NA DOHVAT RUKE: Košarkašice Crvene zvezde povele u finalnoj seriji plej-ofa!

13.04.2022

18:51

Startovala je finalana serija Plej-ofa za košarkašice.

ŽKK Crvena zvezda – ŽKK Art Basket 81:68 (23:18, 26:16, 15:21, 17:13)

U prvoj utakmici finalne serije plej-ofa Prve ženske lige Srbije, košarkašice Crvene zvezde mts zasluženo su savladale Art Basket i povele sa 1:0.

Utakmica je počela vrlo izjednačeno, uz izuzetno jak ritam. Zvezda je bila nešto čvršća u odbrani pa je posle tri minuta igre povela 10:5, a u 5. minutu i 14:7. Nastavile su crveno-bele dominaciju u ovom periodu, pa su podigle na velikih 20:7. Trgao se brzo Art i serijom 9:2 smanjio na 16:22 u finišu deonice, a posle deset minuta igre bilo je 23:18.

Početak druge četvrtine doneo je neizvesnost, pošto je Bukvić trojkom smanjila prednost Zvezde na samo dva poena (23:25). Međutim, crveno-bele su kaznile nekoliko grešaka Arta i ponovo preko Naumčev i Jovanović podigle višak na 37:28. Ekipa trenera Vukovića u 7. minutu ponovo je imala dvocifrenu porednost – 41:31, a onda i najvećih „plus 15“ (47:32, 19. minut). Na veliki odmor Crvena zvezda je otišla sa prednošću 49:34.

Odlična Naumčev je otvorila drugo poluvreme trojkom za Zvezdu, a utakmica je nastavljena u vrlo brzoj i čvrstoj igri, uz dosta promašaja. Držale su crveno-bele dvocifrenu prednost, a Art je konstantno jurio priključak. U 29. minutu gošće su se posle sjajnog prodora Miljanić i poena Mitrović približile na 51:59, a na poslednju pauzu otišlo se pri aktivnom rezultatu – 64:55, posle sjajne trojke raspoložene Naumčev uz zvuk sirene.

Na startu poslednje četvrtine Art je pojačao ritam i smanjio na 57:65, ali Zvezda nije dozvoljavala preokret. Pogodila je Katanić „2+1“, uzvratila Čolić sa linije penala, da bi posle poena Jovanović na četiri i po minuta pre kraja bilo 73:63 za domaći tim. Smanjio je Art još jednom minus ispod deset (65:73, 37. minut), ali je fenomenalna Naumčev ponovo podigla na 75:65. Kada je Eliot donela Zvezdi „+12“ minut re kraja, bilo je jasno da će crveno-bele povesti u finalnoj seriji…

Druga utakmica finalne serije zakazana je za nedelju 17. april u 15.00 časova u dvorani „Mega Fektori“.