SA POLA GASA: Partizan ubedljivom pobedom završio grupnu fazu Evrokupa!

06.04.2022

17:45

Pobeda za kraj.

Košarkaši Partizana savladali su Trento u Italiji rezultatom 79:63 u okivru poslednjeg kola grupne faze Evrokupa.

Crno-beli će u osminu finala sa pozicije dva, a grupi završavaju sa učinkom od 12 pobeda i četiri neuspeha.

Sa druge strane Trento je osvojio poslednje mesto u grupi, u kojoj je upisao svega jedna trijumf.

Crno-beli su nešto opuštenije ušao u meč, ali je ubrzo na krilima Pantera, Madara i Mura preuzeo vođstv. Razbudio se Ledej, postigao je 12 poena u drugoj četvrtini, pa je Partizan stigao do dvocifrene prednosti.

Ipak, Kameron Rejnolds ubacuje šest poena u nizu i u potpunosti vraća Trento u igru, pa je na poluvremenu srpski velikan vodio rezultatom 37:29.

Italijani se nisu predavali, iskoristili su žute minute u igri Partizana, pa su na krilima Dominika stigli do preokreta.

Međutim, ponovo je Lederj ubacio u veću brzinu i ubrzo je Partizan ponovo vodio, a Trento do kraja meča nije uspeo da stigne do preokreta.

Partizan je u četvrtoj četvrtini uspeo da stigne do ubedljive pobede i napravi dobru uvertiru pred nastavak takmičenja.

Partizanu je pomogao i vrlo dobar šut sa distance. Grešili jesu, ali ne više od protivnika, imali raspoloženije igrače i pobedili po 12. put u regularnom delu takmičenja.

Najefikasniji je bio Zek Ledej sa 20 poena, dok je 12 dodao Dalas Mur, a 11 Madar uz osam skokova. Kamerun Rejnolds je ubacio 15 u ekipi Trenta, a Dominik Džonson 13.

Tok meča mogli ste uživo da pratite na našem sajtu.

TRENTO - PARTIZAN 63:79 (15:18,14:19,24:24,8:18)

IV ČETVRTINA

Kraj meča i rutinska pobeda Partizana rezultatom 79:63.

7. minut - Bliži se kraj utakmice. Partizan ne dopušta Trentu priliku da se vrati u meč. 61:70.

5. minut - Dvocifrena prednost Partizana na pet minuta pre kraja utakmice. 58:68.

3. minut - Partizan sigurno čuva prednost u Trentu. 55:63.

1. minut - Započela je i poslednja deonica u Trentu.

III ČETVRTINA

10. minut - Uspeo je Partizan sa nekoliko dobrih odbrana, ali i napada, da odbije nalet Trenta i ponovo stekne sigurniju prednost. Kucanjem Ledeja posle sjajne asistencije Madara, Partizan na odmor ide sa vođstvom 61:53.

7. minut - Preokret Trenta, trojkom Džonsona poveo je domaćin sa 51:49.

6. minut - Trento je dobrano smanjio prednost crno-belih za samo minut. 46:49.

5. minut - Trento se ne predaje, ali Partizan i dalje ima prednost u svojim rukama. Dalas Mur je trojkom odbio nalet domaćina. 49:41.

2. minut - Partizan čuva prednost. 42:34.

1. minut - Krenulo je drugo poluvreme u Trentu.

II ČETVRTINA

Poluvreme u Trentu, Partizan vodi sa 37:29.

8. minut - Ništa se ne menja u Trentu, vode crno-beli sa 35:25.

6. minut - Raste prednost Partizana. Ledej se razigao, postigao je nekoliko vezanih poena.22:32

4. minut - Partizan čuva prednost od pet poena razlike. 22:27.

2. minut - Raste prednost Partizana, razigrali su se crno-beli. Vode sa 24:17.

1. minut - Krenula je druga deonica.

I ČETVRTINA

Posle prvih deset minuta Partizan vodi sa 18:15.

9. minut - Partizan je konačno poveo, trojkom Madaram, a potom i poenima Lesora. 18:15.

6. minut - Partizan i dalje ne uspeva da preokretne, Trento u prednosti 13:11.

4. minut - Obradović mora da reaguje tajm-autom, Trento vodi sa 11:7.

2. minut - Sada i Rejnolds pogađa za tri, Trento vodi 6:3.

1. minut - Flakadori na jednoj, a Mur na drugoj strani postižu po trojku. Rezultat je 3:3.

Uvod

20:00 - Utakmica je počela!

19:45 - Partizanu će ovo biti četvrto gostovanje Trentu, a do sad je zabeležio dva trijumfa i jednu pobedu.