ZVEZDA BRILJIRALA, PA SVE PROSULA: Drama u Kaunasu pripala Žalgirisu - NOKDAUN crveno-belih u produžetku!

03.04.2022

18:10

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Žalgirisa u odloženom meču 21. kola Evrolige, posle drame i produžetka!

Detalj sa meča Žalgiris - Zvezda

Konačan rezultat glasio je 103:98 u korist domaćina, a Zvezda je imala sve u svojim rukama.

Crveno-beli su odigrali sjajno drugo poluvreme, sve do same zavšnice, kada su ispustili pet poena viška u poslednjem minutu utakmice.

Tokom dodatnih pet minuta, Litvanci su prikazali bolju igru, pa su na krilima iskusnog Paulijusa Jankunasa upisali bodove.

Pobednički sastav predvodili su Ulanovas sa 18, odnosno Lekavičijus sa 17, dok je Jankunas, odličnom rolom u produžetku, stigao do 13. U beogradskom timu istakli su se Dobrić sa 21 i Davidovac sa 18 poena.

Tok meča mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Žalgiris - Crvena zvezda 103:98 (23:14, 22:18, 15:35, 28:21, 15:10)

Pobeda Žalgirisa rezultatom 103:98!

44. minut - Crveno-beli nikako ne uspevaju da poentiraju, još uvek je plus sedam za Žalgiris!

43. minut - Jankunas i Ulanovas su vezali pogotke van linije 6,75, Žalgiris se odlepio na 97:90, trener Zvezde Dejan Radonjić bio je prinuđen da zatraži tajm-aut!

41. minut - Jankunas je pogodio na startu produžetka, crveno-beli su odgovorili za 90:90!

Kraj regularnog toka - igraće se produžeci!

40. minut - Sa dve trojke u finišu Žalgiris je iščupao produžetak, a odlučujući pogodak delo je Kavanoa - 88:88!

39. minut - Stefan Marković je dao ključnu trojku na isteku napada, gosti vode rezultatom 83:80! Kalinić je zatim zakucao u kontri, crveno-beli pred pobedom (85:80)!

37. minut - Sve pršti u Kaunasu! Trojku Dobrića "poništio" je Jankunas za egal - 78:78!

34. minut - Zvezda vodi sa 75:71, čeka nas neizvesna završnica u Kaunasu.

31. minut - Nebo je smanjio na 62:67, a onda je novu trojku postigao Davidovac za ogromnih 70:62 za crveno-bele!

Preokret Zvezde - 60:67!

Davidovac i Dobrić su "režirali" preokret u "Žalgirio areni" sa po 14 poena, dok su na drugoj strani Lekavičijus i Nebo dali po 12!

29. minut - Žalgiris je u potpunom nokdaunu! Pet koševa je nanizao Davidovac za najvećih plus šest u korist srpskog tima - 58:64!

27. minut - Lekavičijus je jedini poentirao za Žalgiris, pogodio je četiri uzastopna penala, dok je Davidovac crveno-belima trojkom doneo izjednačenje - 54:54. Gosti su nastavili sa odličnom igrom u trećoj deonici, a poenima Markovića stigli su do prvog vođstva na meču - 58:59!

25. minut - Maestralan prodor Ognjena Dobrića, nakon čijeg uspešnog prodora Zvezda svodi zaostatak na minimalan - 52:51!

23. minut - Zvezda je napravila seriju od 7:0, nakon čega je Zdovc bio prinuđen da zatraži tajm-aut, pri rezultatu 47:41!

21. minut - Razigrao se Ulanovas, uspeo je da pogodi sa poludistance za 47:34!

Ubedljivo vođstvo Zelenih posle 20 minuta igre - 45:32!

20. minut - Furioznom igrom u završnici Žalgiris je došao do ogromnih 45:30, a potom je Davidovac smanjio na "minus 13"!

19. minut - Ulanovas je bio precizan van linije 6,75, Žalgiris je stekao 12 koševa prednosti - 40:28!

17. minut - Na semaforu je 35:25 u korist domaćeg sastava, pogađali su Nebo i Davidovac, centar Žalgirisa je već upisao deset poena.

15. minut - Crveno-beli su uspostavili ravnotežu na parketu, igra se koš za koš, što odgovara Žalgirisu, koji vodi sa 33:23!

13. minut - Žalgiris čuva dvocifreni višak. Gifaj je pogodio posle skoka u napadu, odgovorio je Kalinić poenima iz reketa - 29:19!

11. minut - Ponovo je litvanski predstavnik iskoristio smušenost odbrane Beograđana, a prvi put ima dvocifrenu razliku - 25:14!

Posle prve deonice, Žalgiris vodi rezultatom 23:14!

10. minut - Milaknis je svojim četvrtim poenom okončao prvi kvartal, tokom koga su Litvanci vodili sve vreme...

9. minut - Litvanci koriste činjenicu da je četa Dejana Radonjića rano ispunila bonus, pa vođstvo održavaju sa linije penala. Zvezda je, trojkom Vajta, prišla na 17:12, a potom je Jankunas pogodio slobodna bacanja za sedam poena viška (19:12).

7. minut - Klub sa Malog Kalemegdana je pronašao ritam u napadu, gosti su smanjili na 13:7 sjajnom rolom Ognjena Dobrića koji ima već pet koševa.

5. minut - Zvezda se muči u "Žalgirio areni". Posle pet minuta igre, postigla je tek dva poena, a Zeleni već imaju plus devet - 11:2!

3. minut - Volters je postigao prve poene za crveno-bele, uz to ima i dva skoka, Žalgiris vodi rezultatom 6:2!

1. minut - Žalgiris je bolje otvorio meč, poentirali su Nebo i Kavano, Litvanci vode sa 4:0.

Počinje meč u "Žalgirio areni"!

Košarkaši Crvene zvezde gostuju Žalgirisu u Kaunasu u odloženom meču 21. kola Evrolige.

Crveno-beli su porazom u Minhenu od Bajerna ostali bez teoretskih šansi za Top 8, a poznati su svi učesnici doigravanja u elitnom takmičenju.

Izabranici trenera Dejana Radonjića, nakon okršaja u Litvaniji, ugostiće Efes, a tim duelom zatvoriće ovosezonsko učešće u eliti.

Litvanski tim je u lošoj formi, pošto je poražen na poslednjih pet utakmica u svim takmičenjima.

Trenutno su na 15. mestu u Evroligi sa skorom 7-20 i najlošija su ekipa u elitnom takmičenju.

Crveno-beli su na 11-15 i trenutno zauzimaju 11. mesto, a do kraja će moći da poprave učinak.

Lako su savladali Žalgiris u 3. kolu Evrolige u Beogradu, kada je bilo 73:61.