NBA: Sjajno veče mladog Srbina nedovoljno da se izbegne poraz, Oklahoma nastavila crni niz!

22.03.2022

06:44

Sjajnu partiju sinoć je pružio mladi srpski internacionalac.

Aleksej Pokuševski je za gotovo 28 minuta provedenih na parketu, ubacio 19 poena, pet skokova i tri asistencije, ali njegova dobra partija nije sprečila poraz Oklahome u duelu sa ekipom Bostona.

Seltiksi su slavili rezultatom 132:123, čime su košarkaši Oklahome zabeležili 11 uzastopni poraz na domaćem parketu.

Tokom čitavog meča Boston je bio u prednosti, a najveća razlika iznosila je čak 26 poena. Domaćin je angažovanijom igrom u poslednjih 12 minuta susreta uspeo prednost gostiju da svede i na jednocifrenu razliku, ali više od toga nisu mogli.

U ekipi našeg internacionalca istakli su se Tre Man sa 35, odnosno Gildžes Aleksander sa 31 ubačenim poenom, dok su u pobedničkoj ekipi posebno raspoloženi bili Tejtum sa 36, Braun sa 25 i Vilijams sa 20 poena.

Ekipa Oklahome i dalje je četrnaestoplasirana ekipa Zapadne konferencije sa skorom od 20 pobeda i 52 poraza.