RUTINSKA POBEDA PARTIZANA: Panter i Ledej srušili Igokeu (VIDEO)

19.03.2022

19:38

Košarkaši Partizana upisali su 19. trijumf u ABA ligi ove sezone.

Zek Ledej i Kevin Panter

Crno-beli su pred svojim navijačima, u dvorani "Aleksandar Nikolić", rezultatom 83:70 (15:20, 24:8, 26:23, 18:19) pobedili Igokeu.

Sam start meča pripao je izabranicima Željka Obradovića koji su poveli rezultatom 6:2, ali je tada usledila serija gostiju iz Laktaša od 8:0 kojom su preokrenuli rezultat. Tada je Parni valjak opet preuzeo kontrolu i poveo 11:10.

Međutim, usledila je nova velika serija Igokee (10:1), a na kraju prve četvrtine su gosti vodili 20:15.

Druga deonica je počela ujednačeno, pa je posle nešto više od minuta igre Igokea vodila sa 24:18.

Ipak, tada je Partizan zaigrao furiozno i serijom 14:0 je preuzeo kontrolu nad utakmicom, a do kraja poluvremena je stekao i dvocifrenu prednost 39:28.

Drugo poluvreme je Partizan započeo na isti način kako je završio prvo, sjajnom igrom i serijom 10:0, posle koje se ugasila svaka nada gostiju, jer je rezultat bio 49:28.

Do kraja treće četvrtine su gosti iz Laktaša uspeli da smanje razliku i da je upristoje pred poslednjih deset minuta, pošto je na semaforu stajalo 65:51.

Poslednja četvrtina je pripala ekipi Igokee, ali se pobeda Partizana nijednog trenutka nije dovodila u pitanje. Najbliže što su gostujući košarkaši prišli Parnom valjku bilo je 'minus osam' (71:63), pa su crno-beli na kraju upisali novi rutinski trijumf.

Najzaslužniji za pobedu Partizana bili su Kevin Panter sa 20 poena i Zek Ledej koji je ubacio 15, uz 11 uhvaćenih lopti.

Osim pomenutog tandema, kod crno-belih su dvocifreni bili još Balša Koprivica i Jam Madar sa po deset poena.

Na drugoj strani je sa 19 poena najefikasniji bio Antabija Voler, Nikola Tanasković je dodao 16, a Dešon Stivens 13.

Posle ove utakmice, Partizan ima skor 19-3, dok je Igokea ostvarila 12 pobeda i deset poraza.