10.03.2022

20:09

Velika pobeda u Beogradu!

KK Crvena Zvezda protiv Makabija

U okviru 29. kola Evrolige, Crvena Zvezda je dočekala Makabi Tel Aviv, a crveno-beli su trijumfovali rezultatom 84:77 (24:10, 18:29, 23:21,19:17).

Crvena Zvezda je ubedljivo počela prvu četvrtinu, kada je Ostin Holins vezao nekoliko sjajnih poena, pa je Zvezda već u ovom delu utakmice stvorila dvocifrenu prednost.

U drugu četvrtinu, crveno-beli su započeli ubedljivo, ali se Makabi ubrzo "probudio" i vezao seriju poena, predvođeni Skotijem Vilbekinom, te su na poluvreme otišli sa samo tri poena zaostatka.

Drugo poluvreme je počelo izjednačeno, sa malim razlikama u poenima, ali je Crvena Zvezda trojkama Voltersa i Kalinića, uspela da "pobegne", ali je velika poteškoća bila povreda Holinsa, koji je odšepao sa parketa.

U poslednjoj četvrtini, uprkos dobrim akcijama Makabija, Crvena Zvezda je izdžala i sjajnom igrom Davidovca i Kalinića, zaokružila konačni rezultat, 84:77.

Ovom pobedom je Crvena Zvezda prestigla Makabi na tabeli Evrolige. Zvezda je sada deseta, sa 13 pobeda, a Makabi 13. sa 12 pobeda, ali i utakmicom manje.

Crvena Zvezda - Makabi 84:77

4. četvrtina

KRAJ  UTAKMICE: 84:77

38. minut - Sjajan poen Mitrovića! 80:73

37. minut - Makabi napada! Nunali za tri. 74:70.

35. minut- Dobra akcija Vilbeka, 72:64.

34. minut - Davidovac za tri! 72:60

32. minut - Zvezda nastavlja dobar niz! 69:60

3. četvrtina

30. minut - Tri slobodna bacanja za Crvenu Zvezdu, 2.8 sekundi pred kraj četvrtine! Dobrić pogađa sva tri. 65:60

30. minut - Makabi vodi. 59:60. Ali Zvezda uzvraća, 62:60.

29. minut - Vilijams izjednačuje. 57:57

28. minut - Dibartolomeo smanjuje na 57:54. Tajm-aut za Crvenu Zvezdu.

27. minut - Dobra akcija igrača Makabija. 57:50

24. minut - Holins leži na zemlji! Odšetao je sa terena.

22. minut - Vajt! 51:42, nakon čega je usledio tajm-aut Makabija.

21. minut - Izjednačenje Makabija. 42:42. Trojka Voltersa, pa Kalinića, 48:42.

2. četvrtina

POLUVREME: 42:39.

20. minut - Trojka Vilijamsa za Makabi! 42:39

19. minut - Važna tri poena! Ivanović! 42:34

17. minut - Trojka Kalinića! 39:27

14. minut - Prva trojka Makabija, Vilbekin. 30:19

14. minut - Trojka Dobrića! 30:16

13. minut - Dobrić pogađa jedno slobodno bacanje, 27:16

11. minut - Tajm-aut. 24:15.

11. minut - Slobodno bacanje za Makabi. 24:13.

1. četvrtina

Kraj prve četvrtine! Rezultat je 24:10.

10. minut - Holins kroz dvojicu 22:8

9. minut - Holins za tri poena! 20:8

7. minut - Sjajna trojka Ivanovića! 17:6!

6. minut - Dobar završetak Vajta za 14:6!

3. minut - Holins i Kalinić za vođstvo od 10:4.

Bolji početak Crvene Zvezde!

1. minut - Prve poene na meču za Crvenu Zvezdu je postigao Nikola Kalinić, crveno-beli vode sa 2:0.

Počinje meč u Pioniru

Za Crvenu Zvezdu u prvoj postavi: Volters, Holins, Kalinić, Vajt i Kuzmić. Za Makabi: Vilebik, Evans, Vilijams, Nunali i Žižić.

Crvena Zvezda je trenutno 13. na tabeli, na krilima pobede protiv Uniksa, dok je Makabi 12. na tabeli.

Ova utakmica se igra okviru 29. kola Evrolige.

Tok meča možete pratiti na našem portalu uživo.