ZVEZDINA POBEDA SEZONE: Real pao posle DRAME u Pioniru - crveno-beli blizu plasmana u PLEJ-OF!

08.03.2022

18:29

Košarkaši Zvezde u sjajnoj atmosferi hale Pionir savladali favorizovanu ekipu Real Madrida rezultatom 65:62!

Košarkaši Crvene Zvezde

Treći trijumf Zvezde zaredom u Evroligi i važan pomak ka plasmanu u plej-of!

Od samog starta meča viđena je velika borba na obe strane terena uz rezultatsku klackalicu koja je trajala sve do kraja poluvremena. Tada je Zvezda prvi put stigla do osetnije prednosti od plus sedam i nagovestila mogućnost pobede.

Dolazili su Madriđani više puta u rezultatsku ravnotežu, poslednji put tri minuta pre kraja meča trojkom Abaldeda kada su prišli samo na poen razlike - 57:56. Pozvao je Dejan Radonjič tajm-aut nakon toga, a igrači Zvezde se vratili na parket i serijom od 6:0 rešili pitanje pobednika.

Imali su Madriđani ipak priliku da trojkom uz zvuk sirene dođu do produžetka, ali Ljulj nije uspeo da postigne svoju šestu trojku na meču. Delovalo je da je Španac prilikom tog šuta bio fauliran od strane Davidovca, ali sudije nisu svirale ništa.

Nakon ove pobede nema odmora za crveno-bele pošto već za dva dana u Beograd stiže ekipa Makabija.

Crvena zvezda - Real Madrid

65:62

(16:15; 19:13; 14:8; 22:20)

Kraj meča!

Pobeda Zvezde!

40. minut - Ljulj smanjuje prednost četvrtom trojkom na meču.

Nova trojka Ljulja!

Oba puta siguran Ivanović!

Ljulj je pokušao da izvuče faul za tri poena ali ništa od toga. Pobeda Zvezde!

39. minut - Do kraja ide Dejan Davidovac i upisuje svoj deveti poen.

Faul u napadu Tompkinsa!

Fauliran je Davidovac pri šutu za tri poena! 2/3 za Davidovca!

Davidovac opet precizan sa linije slobodnih bacanja - novih plus sedam! Zvezda na pragu pobede!

37. minut - Tavares stiže do 11 poena.

Nejt Volters postiže nove poene za plus sedam!

Ljulj postiže treći trojku na meču.

Dve vezane trojke Real Madrida.

Tajm-aut Dejan Radonjić.

35. minut - Odličan prodor Dobrića za plus sedam Zvezde!

Zvezda drži sve u svojim rukama!

33. minut - Volters za tri!

Jabuseli pogađa za tri poena.

Vraća trojku Ognjen Dobrić!

31. minut - Prolazi Kalinić!

Ljulj 3/3 sa linije slobodnih bacanja za novo izjendačenje.

Kalinić opet donosi prednost Zvezdi!

Madriđani istopili Zvezdinih plus 8!

30. minut - Tavares donosi Realu izjednačenje nakon dugo vremena!

Davidovac 1/2 sa linije slobodnih bacanja.

29. minut - Dugo je Zvezda bez poena.

Prolazi Hanga i sjajno zakucava za samo minus dva gostiju!

Samo sedam poena crveno-belih u trećoj četvrtini do sad.

27. minut - Televizijski tajm-aut.

I dalje veliki problem za crveno-bele predstavlja ofanzivni skok Kraljevskog kluba.

Spetljali su se igrači Zvezde u dva uzastopna napada i propustili priliku da steknu osetniju prednost.

Prvi poeni Ertela na meču.

25. minut - Osmi poen Nikole Ivanovića!

Holins stiže do jubilrane stote ukradene lopte u Evroligi!

Ivanović pogađa trojku za najveću prednost na utakmici!

23. minut - Kalinić fauliran u šutu za tri poena! 2/3 za Kalinića!

Neverovatan koš Adama Hange.

21. minut - Vilijams Gos prvi se upisuje u listu strelaca u drugom poluvremenu.

Istekao je napad Madriđana usled odlične odbrane crveno-belih

Zvezda vodi sedam poena razlike u Pioniru!

20. minut - Volters za plus sedam i najveću prednost Zvezde!

19. minut - Ljulj postiže svoj osmi poen na meču.

Davidovac donosi Zvezdi nova dva poena sa linije slobodnih bacanja!

17. minut - Dobrić postiže prve poene na meču.

Nova trojka Ljulja.

Trojka Voltersa!

Poeni Dobrića za plus tri Zvezde!

Tajm-aut Pablo Laso.

Nije uspeo tajm-aut jer Zvezda stiže do plus pet!

15. minut - Evo i Davidovca. Četiri poena u seriji!

13. minut - Ivanović i Mitrović izlaze napolje, a umesto njih na parketu su Davidovac i Lazarević.

Novi prazni minuti u hali Pionir.

11. minut - Ivanović postiže šesti uzastopni poen za Zvezdu!

Na drugoj strani trojka Tompkinsa.

Gotova je prva četvrtina!

10. minut - Ivanović opet siguran sa linije slobodnih bacanja.

9. minut - Branko Lazić postiže prve poene na meču. Velika borba na parketu hale Pionir.

Ljulj pogađa trojku, a na drugoj strani odgovara Eron Vajt.

Ivanović oba puta siguran sa linije slobodnih bacanja za novu prednost Zvezde.

Poarje dolazi do svojih prvih poena.

7. minut - Prazni minuti na obe strane.

Jabusele postiže lake poene nakon uigrane akcije Madriđana!

Tavares postiže koš uz faul i donosi prednost gostima.

5. minut - Snažno zakucavanje Tavaresa za prvo izjednačenje na meču!

Holins fauliran pri šutu za tri poena. 3/3 za Holinsa!

Snažna odbrana na obe strane. Real na faul od bonusa nakon samo 5 minuta igre.

3. minut - Holins siguran sa linije slobodnih bacanja!

Sa ogromnom energijom igraju crveno-beli!

1. minut - Prvi napad za Zvezdu.

Kalinić donosi prve poene za crveno-bele!

Počela je utakmica

Crveno-beli nastavljaju seriju teških mečeva. Samo 48 sati nakon poraza od večitog rivala izlaze na megdan drugoplasiranoj ekipi Evrolige u utakmici koja bi mogla mnogo toga da odluči za nastavak sezone.

Nakon diskvalifikacije ruskih klubova crveno-beli ponovo su se vratili u trku za plej-of i sada samo od njih zavisi da li će tu priliku i iskoristiti. Nakon Madriđana već za dva dana u Beograd stiže i ekipa Makabija koja takođe traži svoju šansu u završnici regularnog dela sezone.

Dejan Radonjić o očekivanjima pred meč:

- Čeka nas težak zadatak, da pokušamo da budemo konkurentni, da odigramo što je moguće bolje meč. Real iz Madrida je jedna od najboljih ekipa u Evroligi i ove sezone, što dovoljno govori o odnosu snaga, a mi ćemo se truditi pred našim navijačima. Očekujem značajnu podršku i nešto što može da nam podigne kvalitet igre i da izvuče iz nas nešto što je realno da nam u ovom trenutklu fali s obzirom na potrošnju koja je bila. -

Madriđani u Beograd dolaze nakon tri vezana poraza u Evroligi, dok Zvezda u ovaj meč ulazi nakon pobeda nad Fenerom i Baskonijom.