NBA LIGA! Ludilo preko Bare, Dža Morent trpao do 52! (VIDEO)

01.03.2022

07:30

Još jedna luda NBA noć je iza nas...

Nezadrživi Dža Morent je obeležio noć u NBA ligi. Plejmejker Memfisa je zabeležio 52 poena (šut iz igre 22/30) u pobedi Grizlisa nad San Antoniom rezultatom 118:105.

Bio je to rekord karijere atraktivnog košarkaša koji je u duelu sa Sparsima zakucavao rivalu u lice, pogađao u poslednjoj sekudi prvog poluvremena iz odbojke gotovo iz kornera. Jednostavno, igrao je kao da je u video igrici...

Morent je pored ličnog rekorda oborio i rekord franšize. Najefikasniji u timu Sparsa je bio Luni Voker sa 22 poena.

Srpski košarkaš Aleksej Pokuševski zabeležio je devet poena, osam skokova i pet asistencija za 26 minuta u porazu Oklahome od Sakramenta rezultatom 131:110.