NBA: Kakva noć LUKE DONČIĆA! Misisipi je za njega PLITAK POTOK!

18.02.2022

06:41

Kakva noć slovenačkog internacionalca...

Još jednom je Luka Dončić prikazao sav svoj kvalitet. U poslednjoj večeri pred NBA Ol-star vikend, on je nosio svoju ekipi u pobedi na gostovanju u gradu koji se nalazi na ušću reke Misisipi u Meksički zaliv.

Nju Orlaens - Dalas 118:125

Luka Dončić je domaćinu ubacio čak 49 poena. Pored košgeterskog učinka, dvadesetdvogodišnji Ljubljančanin  je upisao 15 skokova i osam asistencija. Sjajno ga je pratio Branson sa 23 poena.

Meč je praktično bio rešen već posle prve deonice koju su Mevsi dobili rezultatom 45:27. Luka je dao 19 poena u prvih 12 minuta, a Dalas je trojke gađao 9 od 12. Nisu posle toga domaći Pelikansi ni u jednom trenutku ozbiljnije ugrozili goste iz Teksasa.

Srpski internacionalac Boban Marjanović, ni ovoga puta nije zabeležio minute u pobedničkoj ekipi.