PIONIR JE SAMLEO ANDORU: Ledej i Lesor vodili Partizan do TRIJUMFA!

09.02.2022

19:21

Košarkaši Partizana u beogradskom hramu košarke dočekuju ekipu Andore u okviru 13. kola Evrokupa. Crno-beli imaju imperativ pobede pred svojim navijačima kako bi obezbedili što bolju poziciju pred narednu fazu takmičenja.

Kolom stiže do svojih prvih poena - 91:70

Hanah prekida seriju crno-belih, ali Madar novom trojkom stavlja tačku na ovaj meč - 91:68

Do kraja susreta ostala su tri minuta, ali čini se da je u dvorani "Aleksandar Nikolić" sve rešeno.

Nastavlja se serija Partizana. Poentira Madar, a nakon dobre odbrane crno-belih u kontri Lesor zakucava i podiže publiku na noge - 88:66

Panter iz ugla za tri poena - 84:66

Gosti su primorani da zatraže minut odmora.

Konačno crno-beli prekidaju seriju gostiju. Precizni su Lesor i Panter - 81:66

Nastavljaju se problemi za Partizan. Prepolovljena je prednost - 76:66

Serija poena gostiju. Pogađa Miler-Mekintajer, a zatim i Arteaga - 76:64

Još jednom 2+1. Ovoga puta Pauli - 76:60

Asistencija Madara i brutalno zakucavanje Lesora - 76:57

Konačno i Andora stiže do poena. Ljovet za 2+1 uz prekršaj Zagorca - 74:57

Nastavlja se serija crno-belih. Ledej je precizan sa linije slobodnih bacanja. Partizan stiže do dvadeset poena prednosti - 74:54

Poslednju deonicu meča otvara Madar preciznim šutem za tri poena. Pobeda je sve bliža - 72:54

Treća četvrtina:

Jan Madar stavlja tačku na treću četvrtinu. Partizan ide na +15 - 69:54

Kraford je precizan - 66:54

Dve trojke. Prvo je precizan Pauli, sa druge strane nova trojka Ledeja - 66:52

Odlična akcija košarkaša Andore. Zakucavanje Arteage, ali i precizan je i Madar - 63:49

Pogađa i Zek Ledej za tri poena - 61:47

Pauli nepropisno zaustavlja Kevina Pantera koji je precizan sa linije penala. I Panter stiže do dvocifrenog broja poena - 58:47

Ponovo je precizan Ledej, ispravlja grešku Koprivice, ali i gosti uzvraćaju - 56:47

Ledej je precizan sa linije slobodnih bacanja - 54:45

Trifunović pogađa za tri, ali sledi brzi odgovor. Precizan je Hanan. Njegov 15. poen - 52:45

Nova trojka na drugoj strani. Pogađa Nakić - 49:43

Balša Koprivica ispravlja promašaj Avramovića - 49:40

Nakon manje od dva i po minuta igre Željko Obradović poziva prvi minut odmora u drugom poluvremenu.

Odličan protok lopte u napadu Andore. Hanah je precizan u šutu za tri poena - 47:40

Sjajna akcija Panter-Trifunović i Uroš Trifunović zakucava - 47:37

Prvi poeni u drugom poluvremenu delo su Maria Nakića - 45:37

Druga četvrtina:

Najefikasniji u redovima srpske ekipe je Matijas Lesor sa deset postignutih poena, a na drugoj strani identičan učinak imaju Hanah i Arteaga.

Poluvreme.

Arteaga je neverovatan. I on je dvocifren - 45:35

Trifunović za tri poena - 45:33

Tri poena Hanaha. Njegovih deset poena. Obradović traži novi minut odmora. Igra se poslednji minut drugog perioda igre - 42:33

Ledej je polovično precizan sa liije slobodnih bacanja - 42:30

Trifunović prekida mini seriju gostiju - 41:30

Dva neuspešna napada crno-belih, a nakon prekršaja Ledeja, Pauli je polovično uspešan sa linije slobodnih bacanja - 39:30

Pogađa Pauli - 39:29

Odličnu odbranu Lesora krunisao je Avramović preciznim udarcem sa distance. Trojka. Prednost Partizana je dvocifrena - 39:27

Hanah stiže do svog sedmog poena, a na drugoj strani nezadrživ je Lesor - 36:27

Prvi problemi za crno-bele. Kurucs već ima tri lične greške.

Sjajan prodor Avramovića. Obradovićev tajm-aut se isplatio. Isti igrač dolazi do ukradene lopte i nakon promašaja Mura, do lopte stiže Lesor koji polaže za nove poene. Prednost Partizana ponovo raste - 34:25

Prinuđen je Željko Obradović da zatraži minut odmora.

Precizan je Kraford sa distance. Tri poena - 30:25

Serija poena na obe strane. Prvo je precizan Pauli, a uzvraća Lesor - 30:22

Atraktivno zakucavanje Lesora. Partizan održava pednost - 28:20

Nakon više od dva minuta igre Vukčević pogađa, ali Arteaga uzvraća - 26:20

Obe ekipe nisu iskristile po još jedan napad, a prve poene u drugoj četvrtini postiže Miler-Mekintajer - 24:18

Gosti nisu realizovali prvi napad u drugom periodu igre, a na drugoj strani Kevin Panter pravi grešku u koracima.

Prva četvrtina:

Poslednji napad u ovom periodu igre gosti ne koriste. Ekipi trenera Obradovića ostalo je nešto više od jedne sekunde, ali promene rezultata nije bilo.

Kevin Panter postiže svoj osmi poen - 24:16

Na drugoj strani sa linije slobodnih bacanja uzvraća Ljovet, ali Madar održava prednost crno-belih - 22:16

Nakon dva i po minuta prvi poeni za Partizan. Lesor je precizan sa linije slobodnih bacanja - 20:14

Serija grešaka i promašaja na obe strane.

Topi se prednost Partizana. Arteaga stiže već do svog šestog poena nakon promašaja Uroša Trifunovića pri šutu za tri poena - 18:14

Serija poena se nastavlja. Precizan je Miler-Mekintajer sa linije slobodnih bacanja - 18:12

Arteaga je precizan nakon ofanzivnog skoka, ali Ledej uzvraća - 18:9

Blokada Koprivice, a na drugoj strani novi poeni Kevina Pantera - 16:7

Raste prednost crno-belih. Sa linije slobodnih bacanja polovično je precizan Aleksa Avramović - 14:7

Nove poene za Partizan postiže Kevin Panter - 13:7

Ledej je fauliran pri šutu, 2+1. Na drugoj strani uzvraća Viktor Arteaga - 11:7

Hanah postiže prvu trojku za goste, a na drugoj strani precizan je Uroš Trifunović - 8:5

Partizan bolje otvara meč. Koprivica poentira, a Španci ne pogađaju u šutu za tri poena - 6:2

Nakon promašaja i skoka u napadu Ledej postiže poene - 4:2

Već u prvom napadu Kevin Panter je fauliran prilikom šuta. Panter je precizan sa linije slobodnih bacanja, ali na drugoj strani i poeni za gostujuću ekipu - 2:2

Uvod:

Puleni trenera Željka Obradovića u ovaj susret ulaze sa skorom od osam pobeda i četiri poraza i trenutno zauzimaju drugu poziciju na tabeli, dok je ekipa Andore sa polovičnim učinkom trenutno šesta i još uvek nije obezbedila plasmnan u narednu fazu takmičenja.

Prvi susret dve ekipe završen je trijumfom Andore rezultatom 61:60.