EVROLIGA: Zvezda POLOŽILA ORUŽIJE pred Armanijem!

01.02.2022

17:56

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od ekipe Olimpije Milano rezultatom 57:63 u okviru 24. kola Evrolige!

Ušli su igrači Zvezde u ovaj meč sa dozom umerenog optimizma nakon pobede protiv Olimpijakasa u prošlom meču.

Obe ekipe ušle su stegnuto u meč, i u prvih pet minuta viđen je pravi fudblaski rezultat 3:0. Krenuo je malo šut nakon toga obe ekipe, i do kraja prvog poluvremena pratili smo rezultatsku klackalicu.

Početkom treće deonice košarakši Armanija napravili su ključnu razliku serijom 6:0, koju su uspeli da zadrže do kraja meča.

Prišla je na samo minus četiri Zvezda trojkom Dobrića u samoj završnici meča, ali nije imala snage da napravi preokret.

Kod Zvezde su se istakli Nikola Kalinić i Ostin Holins sa po 13 poena, koji su jedini bili dvocifreni.

Armani su do pobede predvodili Dilejni sa 18, Bentil sa 12 i Riči sa 10 poena.

Crvena zvezda nakon ovog meča ima skor 8-13, dok je Armani na 15-6.

Sledeći meč u Evroligi crveno-beli igraju već za dva dana, a u goste im dolazi Monako!

Crvena zvezda - Olimpija Milano

57 : 63

(8:7; 15:19; 21:24; 13:13)

Kraj

Četvrta četvrtina

10. minut - Grub faul Hola nad Mitrovićem! Nije pogodio prvi put. Drugi put precizan.

9. minut - Hol odmah vraća trojku.

Mitrović postiže četvrti poen!

Sjajni Dilejni upisuje svoj 18 poen!

Izlazi Voltersu lopta iz koša nakon pokušaja za tri poena!

Spetljao se Kalinić i kako deluje prokockao poslednji Zvezdinu šansu na meču.

Isključen je Kalinić. Pobunio se nakon izgubljene lopte, nakon čega su mu sudije dodelile jednu pa odmah i drugu tehničku grešku!

Rodrigez oba puta neprecizan!

7. minut - Mitrović menja Kuzmića.

Dobra finta Ivanovića ali nema koša!

Prva slobodna bacanja na meču za Armani. Bentil pogađa jedno od dva bacanja.

Šesti poen Dobrića!

Meli postiže nove poene za Armani.

Koraci Bentila za možda poslednju šansu Zvezde na ovom meču!

Pogađa trojku Dobrić!

5. minut - Ivanović precizan oba puta sa linije slobodnih bacanja!

Meli neprecizan, evo nove šanse za Zvezdu da se približi.

Ivanović upisuje nove poene! Četvrti poen za njega!

Tajm-aut Mesina.

Faul u napadu Melija!

3. minut - Nije pogodio Mitrović i onda je napravio četvrti faul.

Biće dva slobodna bacanja za Branka Lazića. Polovičan Lazić.

Hajns upisuje osmi poen.

1.minut -  Druga trojka Ričija.

Treća četvrtina

10. minut - Holins pogađa daleku dvojku!

Riči pogađa trojku na drugoj strani.

9. minut - Kalinić do kraja uz faul! Pogađa dodatno bacanje!

Davidovac ulazi na parket umesto Kalinića.

Perfektna odbrana Zvezde i neverovatna trojka Bentila.

Napokon promašaj Dilejnija.

Holins pogađa uz faul! Pogodio je i dodatno bacanje! Njegovih 11 poena!

Faul u napadu Dilejnija.

7. minut - Sam ostaje Hajns i bez problema poentira.

Četvrti poen Kuzmića!

Četvrta trojka Malkoma Dilejnija!

Trojka na trojku, Nikola Kalinić!

Poentira Hajns na drugoj strani.

5. minutKalinić siguran pod košem!

Dobra odbrana Zvezde i Holins iz kontre postiže peti poen!

13 poen Malkoma Dilejnija!

Vraća Holins drugom trojkom na meču!

Ogromna buka u hali trenutno, osećaju navijači Zvezde da se sada lomi meč!

3. minut - Prvi poeni Hajnsa.

Lagano prolazi Hol i poentira. Najveća prednost Armanija od početka utakmice. Serija 6:0.

Tajm-aut Radonjić.

Grub faul nad Markovićem koji ga šalje na liniju slobodnih bacanja. Jedan od dva za Stefana Markovića.

Dilejni sa velike udaljenosti pogađa za tri poena. Njegov 11 poen. Prvi put dvocifrena prednost na utakmici.

1. minut - Hol pogađa za dva poena.

Vajt se izborio za loptu ispod obruča ali nije uspeo da poentira. Ni Kalinić nije precizan.

Poluvreme

Vratolomija Dobrića koja se nažalost nije računala!

Druga četvrtina

10. minut - Ispada lopta iz koša nakon prelepe akcije crveno-belih!

Izašao je Dobrić koga menja Holins.

Mesina pravi pritisak na sudije!

Realizovali su crveno-beli zadnji napad i prišli na samo minus tri!

9. minut - Čvrsta odbrana Zvezde!

Bentil postiže novu trojku.

Dilejni se vratio iz svlačionice i odmah postigao trojku!

Tajm-out Radonjić!

Kalinić je realzovao oba slobodna bacanja!

7. minut - Druga trojka Zvezde, a prvi poeni Kalinića! Sjajna akcija Zvezde i važni poeni Dobrića.

Zvezda u seriji. Atraktivno zakucavanje Dobrića!

Tajm-out Mesina.

5. minut - Dobrić spušta za Kuzmića koji postiže svoje prve poene!

Na drugoj strani prvi poeni i za Hola.

I Dilejni se trojkom prvi put upisuje u strelce.

Tajm-aut Radonjić!

Nezgodno se prizemljio Dilejni i udario glavom u parket, nakon što je postigao novi koš. Sve je uredu sa igračem Olimpije, ali će ipak otići do svlačionice kako bi medicinski tim ipak proverio posledice udarca.

3. minut - Meli pravi faul koji šalje Voltersa na liniju slobodnih bacanja. Oba puta precizan je Volters!

Četvrti poen Ričija.

Kakav koš Dobrića uz faul! Sudija ipak nije priznao koš, kakva šteta!

1. minut - Ispada lopta iz obruča nakon polaganja Voltersa.

Meli je upisao prve poene i doveo Olimpiju do prvog vođstva.

Nova dva poena Olimpije.

Prva četvrtina

10. minut - Faul u napadu koji pravi Tarzuski.

Sjajna akcija Zvezde za dva poena Davidovca! Odmah su uzvratili igrači Olimpije.

9. minut - Mitrović je izborio faul ispod koša Olimpije čime su gosti ispunili bonus!

Holins pogađa za tri poena!

Ben Bentil vraća trojku na drugoj strani!

7. minut - Imali su igrači Olimpije četiri uzastopna napada koja nisu mogli da realizuju!

Za sada pet prodatih lopti igrača Zvezde. Skoro cela nova petorka crveno-belih na parketu, ostao je samo Kalinić!

Prvi poeni gostiju.

Pao je Mitrović, ali sudije nisu svirale ništa!

5.minut - Festival promašaja u hali Aleksandar Nikolić. Samo 3 poena Voltersa za sada!

3. minut - Druga neiznuđena greška Crvene zvezde. I dalje nema šuta na koš.

Volters daje koš uz faul i realizuje dodatno slobodno bacanje!

Treća neiznuđena greška igrača crveno-belih. Srećom igrači Milana za sada ništa ne mogu da pogode iz igre.

1. minut - Prvi napad za Zvezdu i prva izgubljena lopta. Na drugom kraju dva otvorena šuta i dva promašaja Olimpije.

KK Crvena zvezda

KK Olimpija Milano

U prošlom kolu Crvena zvezda savladala je Olimpijakos na gostovanju i time prekinula niz od tri uzastopna poraza. Crveno-beli trenutno se nalaze na 14. mestu sa skorom 8-12.

Italijani se nalaze na visokom trećem mestu sa skorom 14-6.

U prvom susretu ove sezone u Milanu, bolji su bili košarkaši Olimpije i to najviše zahvaljujući očajnoj igri crveno-belih u prvoj četvrtini u kojoj su uspeli da postignu samo 6 poena.