PARTIZAN UNIŠTIO TRENTO! Crno-bela rapsodija u Areni!

12.01.2022

19:06 >> 21:12

Košarkaši Partizana u okviru 9. kola Evrokupa pobedili su Trento rezultatom 97-65.

Sjajna košarkaška predstava viđena je večeras u Beogradu gde se pitanje pobednika faktički ni u jednom trenutkunije postavljao.

Partizan je kvalitetnom igrom dominirao celu utakmicu što je rezultiralo ubedljivom pobedom od čak 32 poena razlike.

Uprkos skraćenoj rotaciji, nosioci igre su više odmarali nego igrali, a priliku su dobili mlađi igrači među kojima se najviše istakao Balša Koprivica sa nekoliko izuzetnih poteza na obe strane terena.

Raspoložen je bio i Jam Madar koji je bio najefikasniji igrač meča sa 18 poena, tri skoka i četiri asistencije.

Pratili su ga Dalas Mur i Kevin Panter sa po 17 poena, dok su Alen Smailagić i Uroš Trifunović imali po 10.

U ekipi Trenta najviše se istakao Mezanote sa 15 poena, Kerolajn je imao 14, a Flakadori 13.

IV ČETVRTINA

10. minut - Konačan rezultat postavlja Glas zakucavanjem za 97-65.

9. minut - Greška u vođenju lopte Ledeja.

8. minut - Foraj atraktivno pogađa jednom rukom.

6. minut - Osmu trojku za Partizan postiže Jan Madar, rezultat je 86-57.

5. minut - Sjajno veče mladog Koprivice.

2. minut - Džordan Kerolajn postiže svoj 12. poen za 77-55.

1. minut - Prvi posed u 4/4 imaju košarkaši Partizana.

III ČETVRTINA

10. minut - Smailagić če na liniju slobodnih bacanja. Precizan je oba puta čime postavlja 74-53 na kraju treće deonice.

9. minut - Koprivica pogađa pod faulom, imaće i slobodno bacanje.

8. minut - Matijas Lesor precizan sa linije penala, rezultat je 67-48.

7. minut - Vilijams postiže trojku za Trento.

6. minut - Trento nema načina da zaustavi sjajnog Mura koji postavlja rezultat 64-40. Tajmaut traži Željko Obradović nakon uspešnog napada Italijana.

5. minut - Brza kontra Partizana nakon greške igrača Trenta, Mur polaže za 62-37.

4. minut - Dalas Mur pogađa za 60-34. Sa druge strane na liniji penala je Kerolajn koji pogađa samo jedno bacanje.

3. minut - Faul u napadu ekipe Trenta.

2. minut - Matijas Lesor siguran je oba puta sa linije penala, rezultat je 58-32.

1. minut - Laganim polaganjem Pantera, Partizan nastavlja drugo poluvreme, bio je to 13 poen vedete Partizana.

II ČETVRTINA

10. minut - Dalas Mur postiže novu trojku za Partizan, Željko Obradović traži tajmaut. Partizan poluvreme završava sa velikim vođstvom 52-30.

9. minut - Džorddan Kerolajn pogađa pod faulom, rezultat je 45-26.

8. minut - Flakadori je na liniji slobodnih bacanja, pogađa iz drugog puta.

7. minut - Košarkaši sjajnom odbranom uspeli su da osujete Italijane koji nisu uspeli da na vreme prenesu loptu na suprotnu stranu terena.

6. minut - Na isteku napada Gregor Glas postiže trojku za 41-16.

5. minut - Izgubljena lopta za Madara, ekipa Trenta će imati novi napad.

4. minut - Trojka Trifunovića za ogromnih 38-10.

3. minut - Rampa Balše Koprivice, nema lakih poena za Trento.

1. minut - Madar sjajno započinje drugu deonicu, rezultat je 32-10.

I ČETVRTINA

10. minut - Partizan završava prvu četvrtinu rezultatom 27-8, trojkom Kevina Pantera.

8. minut - Sjajna partija Smailagića koji vodi Partizan na + 16.

6. minut - Kevin Panter je na liniji penala, pogađa oba puta za ukupno 8 poena na svom kontu i vođstvo Partizana 16-4.

5. minut - Partizan sjajno kontroliše meč i uspešno defanzivo rešava sve zadatke.

3. minut - Mur rutinski povećava vođstvo Partizana na 10-2.

2. minut - Partizan dolazi na 4-0, laganim poenima Alena Smailagića.

1. minut - Prve poene na meču postiže Kevin Panter.