BOLDVIN "ODUVAO" BAVARCE: Lučićev DABL-DABL i dvocifreni Jarmaz nisu pomogli Bajernu!

23.12.2021

20:52

Večeras je nastevljeno 17. kolo Evrolige u kojem su košarkaši Baskonije savladali minhenski Bajern rezultatom 81:76.

KK Baskonija

Nakon ovog meča, Baskonija je na skoru 6-11, dok je Bajern na 8-9. Ekipa Baskonije je odlično otvorila utakmicu i već posle deset minuta igre imala je +12 poena prednosti, dok su u drugoj četvrtini imali i +15, ali je Bajern napravio veliku seriju i u vratio se u igru, te je na poluvremenu je bilo +4 za Baskoniju.

Međutim, goste iz Španije to nije poljuljalo pa su ponovo dominirali u trećoj četvrtini, kada su vratili dvocifrenu prednost i stigli do najvećeg vođstva od + 17, što je bilo nedostižno za Bavarce.

U pobedničkom timu istakao se Boldvin sa 30 i Kostelo sa 23 poena, dok je Marinković ubacio šest poena.

U ekipi Bajerna najbolji su bili: Rivers sa 16, Tomas sa 12 i Lučić sa 12 poena i 14 skokova, dok je Jaramaz meč završio sa 10 poena.