MEGA ISPUSTILA POBEDU: Karter u poslednjoj sekundi doneo pobedu Zadru!

19.12.2021

14:04

Ove nedelje odigrana je utakmica 12. kola ABA lige u kojoj su košarkaši Mege ispustili šansu da stignu do velikog preokreta protiv Zadra koji na kraju slavio rezultatom 72:74.

KK Mega

Izuzetno loše prvo poluvreme odigrali su izabranici Vlade Jovanovića, te su gosti krajem prve deonice stigli do +8 i to serijom od 8:2, da bi u nastavku bilo i +16.

Trener Mege je nešto morao da promeni, što je i učinio, a u nastavku kao da je izašao drugi tim.

Mega stigla do preokreta, ali je nakon par minuta slabije igre Zadar stigao do 4 poena prednosti u poslednja dva minuta.

Domaći su uspeli da izjednače, poslednji napad imao je Zadar, a Karter uspeo da pogodi dvojku za pobedu.

U ekipi Mege najefikasniji je bio Boriša Simanić sa 12 poena, Smit, Jović i Ruženčev su imali po 11.

U timu Zadra najviše se istakao Karter sa 25 poena, 8 skokova i 5 asistencija, dok je 17 poena upisao Tompson.