DRAMA DO USIJANJA: Cedevita pala nakon TRILERA u Stožicama!

05.12.2021

17:53

Ekipa Cedevite Olimpije doživela je poraz u Stožicama od tima Zadra rezultatom 73:74 (20:32, 19:15, 16:15, 18:12) u okviru 10. kola ABA lige.

KK Cedevita Olimpija

Kapitena slovenačke ekipe, Jaka Blažić upisao je jednu od najlošijih partija uz zabeležen 1 poen za 22 minuta provedena na parketu. Meč je obeležioi jako loš procenat šuta Džejkoba Pulena (1/6 za tri poena).

Goste je do pobede vodio odlični Džastin Karter, koji je ubacio 19 poena, sedam skokova i sedam asistencija.

Uz njega, istakao se e i bekovski tandem Junaković i Mavra koji su ubacili po 14 poena.

Ispostavilo se da su Karterovi pogoci sa linije penala u poslednjem minutu bili su odlučujući za trijumf.

Na drugoj strani Pulen je uspeo da pogodi samo jedno (za 73:74) na 15 sekundi do kraja, tokom kojih Cedevita nije uspela da napravi prekršaj.

Zadar je sjajnom partijom stigao do tek druge pobede u sezoni dok ekipa Olimpije ima skor 5-5.