ZVEZDA SE RASPALA U VITORIJI: Ivanović uzalud blistao, šok terapija Baskonije uspela! (VIDEO)

16.11.2021

21:04

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su poraženi na gostovanju Baskoniji sa 93:74 , u okviru 10. kola Evrolige.

Ognjen Kuzmić protiv Baskonije

Crveno-beli nisu uspeli da zabeleže treći trijumf u nizu u elitnom takmičenju, pa su sada na skoru 4-6.

Domaći su tako stigli do veoma značajne pobede, pošto su juče smenili trenera Duška Ivanovića koga je zamenio Hrvat Neven Spahija.

Crvena zvezda je zakazala tamo gde je bila najjača, odbrana je bila na jako lošem nivou što su domaći znali da iskoriste jer su u svojim redovima imali nekoliko raspoloženih pojedinaca.

Izabranici Dejana Radonjića su bili inferiorni tokom čitave utakmice, a očajna druga četvrtina je odlučila meč. Baskonija je igrala na krilima sjajno Gedraitisa kome su se pridružili Inok i Boldvin, dok je među gostima takoreći jedino bio raspoložen Nikola Ivanović.

Upravo na krilima sjajnog pleja su crveno-beli uspeli da dobiju treći period, ali su domaći u poslednjoj četvrtini šutom sa distance potpuno razbili košarkaše Zvezde.

Pored poraza šampion Srbije ima još jednu otežavajuću okolnost, a to je povreda Nikole Kalinića koji je odigrao nepuno prvo poluvreme.

Najefikasniji u redovima Zvezde bili su Ivanović sa 21 poenom, pratili su ga Cirbes sa 12, Holins sa 11 i Kuzmić sa 10 poena.

Baskoniju su predvodili Enok sa 23, Gedraitis sa 21 i Boldvin sa 14 poena.

BASKONIJA - CRVENA ZVEZDA 93:74

IV ČETVRTINA

10 .minut - Kraj meča, Crvena zvezda ubedljivo poražena u Vitoriji!

8. minut - Nova trojka Holinsa, odmah uzvraća Baskonija!

7. minut - Inok pogađa sa poludistance! Holins pogađa za 3!

6. minut - Sada i Grejndžer pogađa za 3 poena! Kuzmić s druge strane za nove poene! 84:67

5. minut - Promašuje Simonović za 3, a onda Inok ostaje potpuno sam i poentira! 81:65

4. minut - Ivanoviću sve ide od ruke, a onda sjajn potez Cirbesa! 79:65.

3. minut - Pogađa Uskoković za 3, ali uzvraća ekspresno Marinković! Sada Inok lako prolazi! 79:61

2. minut - Dve vezane trojke Fontekia!

1. minut - Novi poeni Ivanovića!

BASKONIJA - CRVENA ZVEZDA 68:53

III ČETVRTINA

10. minut - Nastavlja Nikola Ivanović sa sjajnom partiju, pogađa sa poludistance, ali nema pomoć saigrača! Nova trojka Ivanovića! Kraj treće četvrtine! 68:53

Ono što je loše je da se Nikola Kalinić neće vraćati na teren zbog povrede!

9. minut - Cirbes siguran sa linije slobodnih bacanja, a onda hladan tuš, nova trojka Gedraitisa!

8. minut - Novi poeni Lendrija Noka, prethodno je Ivanović popravio košgeterski učinak! 65:45

6. minut - Promašuje Ivanović, ali borbeni Kuzmić poentira ispod koša! Vanja Marinković se upisuje u strelce! 63:42

5. minut - Novi poeni Inoka, ali sjajna kombinacija i crveno-belih, pogađa Kuzmić! 61:40

4. minut - Gedraitis nastavlja tamo gde je stao! Konačno trojka Ognjena Dobrića!

3. minut - Pogađa Lazić posle prodora! 57:34

2. minut - Ponovo promašuje Dobrić, Inok s druge strane precizan! 57:32

1. minut - Dobrić promašuje šut za tri poena! Promašuje i Boldvin sa poludistance!

BASKONIJA - CRVENA ZVEZDA 55:32

II ČETVRTINA

10. minut - Boldvin sa poludistance povećava prednost! Kraj prvog poluvremena, jako loše izdanje Crvene zvezde! 55:32

9. minut - Novi poeni Inoka, nezaustavljiv je u ovim trenucima! Davidovac pogađa jedno bacanje! 52:31

8. minut - Jedini raspoložen u timu Crvene zvezde je Ivanović koji pogađa novu trojku! Boldvin pogađa sa linije slobodnih bacanja, s druge strane poeni Cirbesa! 50:29

7. minut - Gedraitis siguran i sa linije slobodnih bacanja, konačno poeni Ognjena Dobrića! Ponovo lako prolaze domaći, novi poeni Inoka! 46:26

6. minut - Raste prednost Baskonije, nova trojka Gedraitisa, dok crveno-beli ponovo srljaju u napadu! 42:24

5. minut - Loša odbrana košarkaša Crvene zvezde i novi laki poeni Baskonije, ovog puta Inok! Prvi poeni Stefana Markovića ne maču! Inok fauliran i siguran sa linije slobodnih bacanja! 39:24

4. minut - Nesporazum Dobrića i Kuzmića, s druge strane zakucava Noko! Nova greška Ognjena Dobrića! 35:22

3. minut - Holins promašuje za 3, ali nova trojka Gedraitisa! 33:22

2. minut - Fontekio fauliran na šutu za tri poena, pogađa sva tri slobodna bacanja! 30:22

1. minut - Gedraitis pogađa flouter na startu druge četvrtine! 27:22

BASKONIJA - CRVENA ZVEZDA 25:22

I ČETVRTINA

10. minut - Novi poeni Ivanovića, ali s druge strane poentira Noko! Holins pogađa trojku na isteku prve četvrtine!

9. minut - Fonteki za Boldvina i novi poni za Baskoniju!

8. minut - Pogađa Kuzmić, a onda nova trojka Baskonije, ekspresno uzvraća Ivanović! 21:17

7. minut - Holins promašuje za 3, s druge strane Grejndžer greši! Ovog puta Holins precizan za 3 poena! Boldvin pogađa posle prodora! 18:12

6. minut - Sjajan prodor i poeni Inoka! Sada i poeni Lendrija Noka uz faul Kalinića! 16:9

5. minut - Prvi poeni na meču za Ivanovića, prethodno je pogodio Boldvin! Nova trojka Gedraitisa!

4. minut - Baskonija igra sa dosta energije u početnim minutima meča!

3. minut - Stefan Marković promašuje dva šuta za tri poena! Nova trojka za Baskoniju, ovog puta Sedekerskis, ali vraća Ognjen Dobrić!

2. minut - Promašaji sa obe strane, oba tima forsiraju šut sa distance!

1. minut - Kuzmić otvara meč svojim poenima! Trojka Gedraitisa sa druge strane!

Nejt Volters se povredio na treningu, pa neće igrati na ovom meču, koji će početi Stefan Marković!

Crvena zvezda ovaj meč dočekuje u dobrom raspoloženju posle pobede u prvom ovosezonskom duelu sa Partizanom, a protiv Baskonije će pokušati da zabeleži treću uzastopnu pobedu u Evroligi.

Ono što je loša vest za Dejana Radonjića je to što će njegov tim morati bez Luke Mitrovića koji je zaradio povredu na meču sa crno-belima.

Ključna karika može da bude to što je crnogorski stručnjak Duško Ivanović smenjen sa mesta trenera Baskonije, a na njegovo mesto postavljen je Hrvat Neven Spahija.

Na poslednjih osam utakmica je Baskonija ostvarila samo jednu pobedu i to u domaćem šampionatu.

Crveno-bele u Španiji očekuje duplo kolo prvo potiv Baskonije, pa protiv Real Madrida u četvrtak.