OD JUNAKA DO TRAGIČARA: Jokiću ZADRHTALA RUKA u najvažnijem trenutnku (VIDEO)

04.11.2021

07:22

Ekipa Denver Nagetsa poražena je rezultatom 108:106 na gostovanju ekipi Memfisa. Srpski košarkaš Nikola Jokić je uprkos odličnoj igri bio i tragičar meča jer u poslednjim sekundama propustio priliku da izbori produžetak za svoj tim timu.

Nikola Jokić

Jokić je odigrao do sada najefikasniji meč u sezoni. Upisao je 34 poena uz 11 uhvaćenih, pet asistencija i dve ukradene lopte za ukupno 35 minuta, koliko je proveo na parketu.

Međutim, u poslednjem napadu, srpski košarkaš nije uspeo da pogodi i tako izbori produžetak za Nagetse.

U timu Memfisa najefikasniji je bio Džekson sa 22 poena a pratili su ga i Dezmond Bejn i Kajl Anderson sa po 16, dok je Morant upisao 18 poena uz šest skokova i isto toliko asistencija.

U timu Denvera uz Jokića najefikasniji sa 26 poena bio je Barton, a Porter je stao na samo 12 poena.

Negetski sada imaju tri poraza u prethodnih pet mečeva i skor 4:4

Od ostalih srpskih košarkaša u NBA, na parketu se našao i Nemanja Bjelica koji je takođe pružio sjajnu partiju u pobedi Golden Stejta nad ekipo Šarlota rezultatom 114:92.

Bjelica je pružio odličnu igru i začinio je sa dve postignute trojke iz dva pokušaja.

Voriorse je svakako predvodio Stef Kari koji ipak nije bio uobičajeno efikasan i meč je završio sa 15 poena uz devet asistencija i osam skokova.

Najefikasniji je bio Džordan Pul koji je meč završio sa 31 postignutim poenom uz čak sedam trojki.

Takođe je odličnu partiju prižio i Boban Marjanović, koji je upisao čak 17 poena za 15 provedenih minuta na parketu i tako doprineo ekipi Dalas Maveriksa da savladaju San Antonio rezutatom 109:108.

Treba istaći i da je Marjanović u poslednjim sekundama zaustavio napad domaćina i osigurao pobedu svom timu.