PARTIZAN PONOVO OSCILIRAO: Crno-beli bolji od Splita za drugu pobedu u ABA ligi!

30.09.2021

16:11

Košarkaši Partizana su ostvarili i drugu pobedu u ABA ligi, pošto su u gostima savladali ekipu Splita rezultatom 59:69.

Detalj sa meča Split - Partizan

Još jednu turbulentnu utakmicu su odigrali crno-beli, prokockali veliku prednost, ali na kraju zasluženo slavili.

Domaći su jako loše ušli u meč, ništa im nije išlo od ruke, dok je Partizan iskoristio svoje šanse.

Međutim, tim iz Beograda je ispustio vođstvo od 15:5, usledila je serija Splita pa se na prvu pauzu otišlo sa 15:17 za goste.

Smailagić ponovo nosio Partizan

Izabranici Željka Obradovića su čuvali prednost na startu drugog perioda igre, domaći ponovo ušli u loš ritam, pa je prednost očekivano porasla, ali je mogla da bude ubedljivija na poluvremenu 24:38.

Činjenica da su Splićani tokom prvog poluvremena šutirali trojke 20/1, dovoljno govori o kvalitetu utakmice.

Smailagić i Ledej su držali Partizan u vođstvu u trećoj četvrtini, pa se ovaj period igre završio sa dvocifrenom prednošću za crno-bele 43:53.

Perković je u poslenjoj četvrtini postigao tri trojke zaredom i najavio preokret, međutim, nisu crno-beli dozvolili iznenađenje.

Najefikasniji u redovima crno-belih bio je Zek Ledej sa 15 poena, 11 skokova i četiri asistencije. Alen Smailagić ga je pratio sa 12 poena, 13 skokova i pet asistencija.

Kod Splita se istakao Toni Perković sa 17 poena i on je jedini bio dvocifren.