ZASENIO STRAŠNOG JOKIĆA: Saigrač "oteo šou" Džokeru protiv Grizlisa, Bogdanović najraspoloženiji kod Atlante

Autor: Tanjug, Republika

27.04.2021

07:15

U nastavku NBA lige, Nikola Jokić je 53. sezonskim dabl-dabl učinkom, doprineo noćas ubedljivoj pobedi Denvera kao domaćina nad Memfis Grizlisima sa 120:96, koja je obezbeđena u poslednjoj četvrtini.

Nikola Jokić protiv Jonasa Valančijunasa

Jokić je za 30 minuta na terenu zabeležio 24 koša i 15 skokova, uz pet asistencija, a najbolji strelac u redovima Denvera ponovo je bio Majkl Porter Junior sa 31 poenom.

Denver sada ima skor 40 pobeda i 21 poraz i nalazi se na četvrtom mestu Zapadne konferencije.

Košarkaši Atlante izgubili su od Detroita sa 100:86, a Bogdan Bogdanović bio je najefikasniji u timu Hoksa sa 17 poena (7/19 šut iz igre), uz sedam skokova i pet asistencija za 36 minuta igre.

U porazu Oklahome od Filadelfije 121:90, Aleksej Pokuševski za pola sata igre ubacio je osam poena, uz pet asistencija.

Boban Marjanović u porazu svog Dalasa od Sakramenta 113:106 odigrao je devet minuta, što je bilo dovoljno za učinak od 10 poena (4/4 šut iz igre) i jednog skoka.

Nemanja Bjelica bio je 11 minuta na parketu u porazu Majamija od Čikaga 110:102 i zabeležio je po jedan poen, skok i asistenciju.

Rezultati: Detroit - Atlanta 100:86, Orlando - LA Lejkers 103:114, Filadelfija - Oklahoma 121:90, Vašington - San Antonio 143:146, Njujork - Finiks 110:118, Toronto - Klivlend 112:96, Majami - Čikago 102:110, Minesota - Juta 105:104, Nju Orleans - LA Klipers 120:103, Denver - Memfis 120:96, Sakramento - Dalas 113:106.