ZVEZDA IZREŠETANA U SANKT PETERBURGU: Kej Si Rivers NEMILOSRDAN prema bivšem klubu!

22.12.2020

16:33 >> 18:57

Košarkaši Crvene Zvezde doživeli su debakl na gostovanju Zenitu u okviru 16. kola Evrolige, pošto su poraženi rezultatom 98:69.

RepublikaFoto: Euroleague.net
Zenit - Crvena zvezda

Crveno-beli su odigrali očajan meč,  odmah je bilo jasno koliko im fali glavni igrač, Džordan Lojd koji je ostao u Beogradu zbog koronavirusa. U timu nije bilo ni Emanuela Terija, Boriše Simanića i Alekse Radanova.

Ništa nije išlo izabranicima Saše Obradovića, dok su košarkaši Zenita pogodili sve što se moglo pogoditi.

Zenit je utakmicu otvorio trojkama 4/4 u prvih 5 minuta, od čega je tri ubacio Kevin Pengos. U nastavku mu se priključio Bili Beron razlika je otišla do 24 poena (40:16).

Zvezda je u finišu druge četvrtine napravila seriju 10:0 kojom je prepolovila taj zaostatak, ali je pauza između dva poluvremena dobro došla Zenitu da se konsoliduje i u nastavku sačuva zalihu.

Volden je ubacio trojku na startu drugog poluvremena, da bi Rivers na isti način prekinuo seriju gostiju iz Beograda. To je ponovo pokrenulo napad Zenit – iako je Zvezda kratko bila na jednocifrenom zaostatku, Rivers je ubacio još dve trojke, a posle druge je bilo 59:42 i Obradović je zatražio tajm aut.

Nije pomogao minut odmora, Zenit se opet odlepio na +21 pre nego što je seriju prekinuo Davidovac. Održavao je tim iz Sankt Peterburga prednost bez većih problema, a posle trojke Koloma na poslednji dvominutni odmor otišlo se sa 69:54 za Zenit.

I poslednju četvrtinu Zenit je počeo Riversovom trojkom, ostatak meča bio je samo formalnost, a na kraju su crveno-beli doživeli debakl. Bivši igrač crveno-belih je meč završio sa čak sedam trojki.

IV ČETVRTINA Zenit - Crvena zvezda 98:69

10. minut - Kraj meča, debakl Zvezde!

9. minut - Pogađa i Zubkov trojku iz ćoška. Procenat šuta za tri poena Zenita je 63 odsto.

6. minut - Nova trojka Kejsi Riversa, tragedija Zvezde na pomolu!

5. minut - Nova trojka Ponitke koga nije dugo bilo!

4. minut - Neverovatno - šesta trojka Riversa! A potom poentira i posle prodora, vraća O Brajant!

3. minut - Zvezda je u totalnom nokdaunu, nova trojka Riversa! Uskoković pogađa za 2!

1. minut - Serija Zenita 5:0! River pogađa za 3, Tomas lagano za 2!

III ČETVRTINA Zenit - Crvena zvezda  69:54

10. minut - Važni poeni Koloma! Još 10 minuta košarke! Zvezda ne može da poveže veću seriju, nema raspoloženog igrača!

9. minut  - Kolom pogađa posle prodora i upisuje prve poene u drveno-belom dresu! Vraća Bili Beron!

8. minut - Izvukao se Davodovac na 3 - i pogodio! Tek treća trojka Crvene zvezde! Pengos postiže prve poene u drugom poluvremenu sa linije slobodnih bacanja!

5. minut - Novi poeni Gudaitisa posle prodora!

4. minut - Treći put ostaje Rivers sam na trojci, i treću put pogađa, neverovatno! Nesporazum Dobrića i Davidovca

3. minut - Kružila je lopta u rukama košarkaša Zenita, a onda je morao da rešava Rivers koji pogađa drugu trojku!

2. minut - Novi poeni O Brajanta!

1. minut - Prvi poeni Branka Lazića i to trojka! Međutim, vraća Kejsi Rvers

II ČETVRTINA Zenit - Crvena zvezda 48:37

10. minut - O Brajant siguran sa linije slobodnih bacanja, Paskval traži novi tajm-aut posle serije Zvezde od 8:0! Sjajan prodor i poeni Kori Voldena!

9. minut - Vezuje Zvezda 6 poena, O Brajant poentira, Davidovac siguran sa linije slobodnih bacanja! I onda sjajan potez Dobrića, može li Zvezda da pomrsi račune Zenitu?

8. minut - Kori Volden pogađa slobodnja bacanja, s druge strane Bili Beron nemilosrdan - pogađa za 3!

7. minut - Ponitka upisuje nove poene, Davidovac fauliran tokom prodora, pogađa jedno bacanje! Sjajan potez Ognjena Kuzmića!

5. minut - Konačno poeni Zvezde, Marko Simonović se dobor snašao u reketu! Neverovatno, nova trojka Zenita, ponitka precizan! Potom Simonović pogađa sa linije slobodnih bacanja!

4. minut - Zenit ne odstupa, nastavlja da melje! Bili Beron pogađa za 3!

3. minut - Prvi poeni Kuzmića, pa eksplozivno zakucavanje Pojtresa!

2. minut - Pokušava Obradović da menja, ali ne ide! Poentira Pejtres!

1. minut - Lep prodor Dobrića! Prethodno je pogodio Bili Beron!

I ČETVRTINA Zenit - Crvena zvezda 30:12

10. minut - Upisuje se i Bili Beron protiv bivšeg kluba!

9. minut - Volden polovičan sa penala, Gudaitis podiže razliku! A onda i nesportska Rita! Zvezda u nokdaunu, Gudaitis 2+1!

7. minut - Sjajna asistencija Pengosa za Zupkova posle greške crveno-belih!

6. minut - Dobrić pogađa oba slobodna bacanja, čini se da jedino on u ovim trenucima vuče napred! I neverovatno - novi poeni Pengosa! Davidovac promašuje, ali Uskoković hvata odbitak i poentira!

5. minut - Sjajabn prodor Dejana Davidovca i konačno poeni! Pengos pogađa novu trojku uz zvuk sirene, ali vraća O Brajant ekspresno!

4. minut - Neverovatno, nova trojka Pengosa! Zvezdu nema ko da povuče u napadu, bezidejna igra crveno-belih.

3. minut - Dobrić poentira posle prora, ali vraća Pengos!

2. minut - Pengos pogađa drugi trojku za Zenit!

1. minut - Tomas otvara meč trojkom, s druge strane dve O Brajant promašuje šut, a onda i greška Zvezdiniog Amerikanca!

Tim koji sa klupe predvodi Saša Obradović je nakon testiranja na koronavirus i nakon potvrde da je Džordan Lojd zaražen, otputovali u Rusiju na megdan Zenitu.

Zvezda za vikend nije odigrala meč protiv Cedevite Olimpije, a klub je od nedelje bio u stalnom kontaktu sa Evroligom i medicinskim službama ovog takmičenja i došlo je do odluke da se meč odigra pošto je samo plejmejker tima bio zaražen.

Košarkaši Crvene zvezde će pokušati da pruže igru kojom su u prethodnom kolu savladali Valensiju.

Crveno-beli su pobedom nad španskim predstavnikom prekinuli seriju od pet neuspeha u elitnom takmičenju i sada su na skoru od 5 pobeda i 10 poraza, dok je Zenit sada na bilansu 9-6 i bori se za mesto u prvih osam timova, koje vodi u dogiravanje.