OČAJNA ZAVRŠNICA ZVEZDE: Budućnost i dalje NEPORAŽENA, crveno-beli pali posle VELIKE BORBE!

06.12.2020

18:50

Košarkaši Budućnosti su naneli prvi poraz Crvenoj zvezdi u Beogradu 67:65 u derbiju 9. kola ABA lige.

Zvezda - Budućnost

Bio je ovo duel jedine dve neporažene ekipe u dosadašnjem toku takmičenja.

Crveno-beli vezali su tri poraza u Evroligi, a nisu uspeli ni da upišu trijumf u velikom derbiju ABA lige.

Od starta se igrala čvrsta odbrana, igralo se u mini serijama, a tokom čitavog meča je viđen egal, Kobs i Ivanović su bili ključni igrači u gostujućem timu, dok su nosioci igre u crveno-belom timu zakazali... Zvezda je prvi kvartal rešila u svoju korist 20:17.

Izabranici Petra Mijovića su odlično odigrali prvo poluvreme, naročito u ofanzivnom delu. Prosto nezaustavljiv je bio Nikola Ivanović, kome je sve išlo od ruke.

Tim Saše Obradovića je odlično krenuo i drugi kvartal, međutim, nakon tajm-auta Mijovića, Ivanović počeo da briljira.

Prvo je vratio svoju ekipu u egal, a onda i potpuno preokrenuo rezultat, a Podgoričani su na pauzu otišli sa +5.

Budućnost je dobro otvorila i drugo poluvreme, kada su uostalom imali i najveću prednost, +8.

Zvezda je trojkama Voldena i Davidovca smanjila zaostatak, da bi usledio potom prazan hod, pošto više od dva minuta nije bilo koševa.

Malo po malo, domaći su topili prednost rivala, koja je na kraju treće četvrtine iznosila, 56:55.

Poslednja deonica je bila veoma tvrda, na mali broj poena.

Viđeno je i dosta grešaka, promašaja. Sve u svemu, drama nije izostala, a utisak je da crveno-beli nisu imali pojedinca koji će da "iskoči", a nije bilo ni idejnosti u napadu u momentima kada je trebalo prelomiti meč.

Volden je 27 sekundi do kraja ubacio dva slobodna bacanja i domaći su odlučili da brane poslednji napad, nadajući se da će dočekati promašaj, a onda imati vremena da i sami pogode.

Kobs jeste promašio, međutim, Davidovac nije uspeo da uz zvuk sirene donese trijumf svojoj ekipi.