Kokoškov i Fener NASTRADALI od Barselone: Makabi ponizio Žalgiris - Olimpijakos slavio posle preokreta!

12.11.2020

21:16 >> 23:46

Fenerbahče Igora Kokoškova je doživeo debakl od Barselone 97:55, košarkaši Olimpijakosa su savladali Albu na domaćem terenu sa 75:71, dok je Makabi u Tel Avivu pobedio Žalgiris sa 85:57 u okviru osmog kola Evrolige.

Igor Kokoškov

Izabranici Igora Kokoškova loše su ušli u meč pa je posle prve deonice bilo 28:17 za domaćina.

Prednost je nastavila da raste i već se na poluvremenu moglo naslutiti da će se Fenerbahče izblamirati, pošto je bilo +22 za Barsu.

Barselona je na kraju meč završila sa bezobraznih +42.

Kod pobednika su se istakli Kajl Kjurik sa 25, Smits sa 20 i Mirotić sa 16 poena.

Nikola Mirotić

Na drugoj strani postojao je samo jedan igrač sa dvocifrenim brojem poena – Lorenzo Braun je ubacio deset.

Olimpijakos sada ima pet pobeda uz tri poraza, dok je Alba  i dalje na samo jednom trijumfu.

Gosti su prvu četvrtinu osvojili rezultatom 22:10, a dvocifrenu prednost održali do kraja poluvremena.

Ipak, u trećem kvartalu je bilo 27:9 za domaćina, što mu je na kraju donelo i preokret.

Žan-Šarl Livio i Šakil Mekkisik su imali po 13, a Saša Vezenkov 11 poena. Čarls Dženkins nije postigao nijedan za 15 minuta na parketu.

Na drugoj strani dvocifreni su bili Nils Gifaj sa 13 i Johanes Tajman i Maoda Lo sa po deset poena.

"Ponos Izraela" je potpuno razbio ekipu iz "Zelene šume".

Žalgirisu je ovo treći poraz, pored pet trijumfa, dok je Makabi sada na skoru 3-5.

Sve je bilo gotovo na poluvremenu. Makabi je stekao prednost od 24:14 posle prve četvrtine, a nakon 29:9 u drugoj deonici Žalgiris je mogao da se preda.

RepublikaFoto: Euroleague.net

Gosti su koliko-toliko smanjili zaostatak, ali nisu došli ni blizu neizvesnosti.

Tajler Dorsi je imao 16, a pratio ga je Kris Džouns sa poenom manje.

Kod gostiju 12 poena je imao Tomas Vokap, a po 11 su ubacili Žofri Lovernj i Marijuš Grigonis.