(VIDEO, FOTO) "PARNI VALJAK" SE UPALIO U DRUGOM POLUVREMENU: Sjajni Tomas i Mekintajer, Partizan POTOPIO Veneciju!

06.10.2020

18:09 >> 20:29

Prva pobeda crno-belih u novoj sezoni.

Detalj sa meča Partizan-Venecija

Košarkaši Partizana ostvarili su prvu ovo sezonsku pobedu. Crno-beli su u okviru 2.kola Evrokupa nadigrali italijansku Veneciju rezultatom 95:73(23:23, 19:20, 33:15, 20:15). "Parni valjak" je do trijumfa stigao na krilima sjajnog Rašona Tomasa, koji je u trećem kvartalu ubacio čak 16 poena.

Gosti su na poluvremenu imali minimalnu prednost (42:43), ali je usledila furiozna treća četvrtina Partizana koju su rešili u svoju korist sa 33:15 i praktično obezbedili pobedu.

U pobedničkom sastavu najefikasniji je bio Rašon Tomas sa 22 poena, a odličnu partiju pružio je Kodi Miler-Mekintajer. On je susret završio sa 18 koševa, uz četiri skoka i šest asistencija, dok je Jaramaz dodao 17.

Kod Venecije, jedini dvocifreni bili su Bramos sa 16, odnosno Vat sa 11 poena.

Crno-belima je ovo bila premijerna pobeda u tekućoj sezoni, nakon što su doživeli dva startna poraza, od Huventuda i Borca.

4.ČETVRTINA

10.minut - Meč je gotov, ubedljiva pobeda Partizana rezultatom 95:73.

7.minut - Partizan pred prvom ovosezonskom pobedom. Poraz gostiju pokušava da ublaži iskusni Ćerela, ali je ubedljivih 88:62 za našeg predstavnika.

4.minut - Crno-beli lako održavaju ubedljivu prednost. Za goste je pogodio Ćerela, ali je Mozli ponovo bio fantastičan i doneo je domaćima 24 razlike - 86-62.

1.minut - Odličan početak završne deonice domaćih, najpre odlična odbrana, pa novi koš Mozlija za ogromnih 77:58.

3.ČETVRTINA

10.minut - Nova majstorija Partizanovog letnjeg pojačanja, koji je preuzeo "štafetu" u napadu od Tomasa. Mozli je potom pogodio uz faul, doduše i promašaj sa slobodnog bacanja, za 75:58!

9.minut - Tomas je još dva puta poentirao, najpre iz igre, pa sa slobodnih bacanja. Prva dvocifrena prednost crno-belih iznosila je 11 razlike, nakon čega je Kazarin napravio nesportski faul. Mekintajer je realizovao oba penala, a potom i pogodio sa distance na isteku napada za maksimalnih 15 razlike (71:56).

7.minut - Raste prednost crno-belih na krilima Rašona Tomasa koji je već postigao 12 poena u trećem kvartalu (63:54).

5.minut - "Parni valjak" je na plus četiri nakon što je Tomas poentirao uz dodatno slobodno bacanje - 56:52.

3.minut - Nastavlja se rezultatska klackalica na Novom Beogradu. Bramos je postigao novu trojku, ali je sjajni Jaramaz odgovorio istom merom. Partizan vodi - 51:50.

1.minut - Počelo je drugo poluvreme poenima Šapela za novih plus tri (42:45).

2.ČETVRTINA

10.minut - Bolja odbrana Partizana u završnici prvog dela igre kojom su uspeli da nakon poena Mike na veliki odmor odu sa minimalnim zaostatkom (42:43).

9.minut - Jaramaz je još jednom poentirao "dva plus jedan", crno-beli drže priključak u završnici poluvremena - 39:41.

7.minut - Italijanski tim održava blagu prednost, a Novozelanđanin Fotu sa penala vraća plus četiri gostima - 34:38.

5.minut - Ponovo vode gosti nakon trojke Stouna došli su do plus četiri, ali je Stefan Janković uzvratio istom merom za 32:33.

2.minut - Veneciju sjajno služi šut van linije 6,75, a posle slobodnih bacanja Kazarina došli su do 28:25. Ipak, tada su za domaće poentirali Miler-Mekintajer i Janković za preokret - 29:28

1.ČETVRTINA

10.minut - Ulazak iskusnog Vidmara pokrenuo je seriju gostiju u završnici prvog kvartala koji su u potpunosti anulirali vođstvo Partizana - 23:23.

7.minut - Serija ofanzivnih skokova domaćih rezultovala je trojkom rezerviste Markusa Pejdža kojom su crno-beli prvi put stekli osetniju razliku - 18:11.

5.minut - Veoma agresivna igra na obe strane. Nekoliko dobrih poteza spojio je Kodi Miler-Mekintajer i doneo je "parnom valjku" novo vođstvo - 10:9

3.minut - Tomas i Bramos su ubacili po trojku na startu, Jaramaz je takođe pogodio "dugu dvojku", Partizan vodi 5:3.

1.minut - Počeo je meč u dvorani "Ranko Žeravica".,

Odigran je prvi susret druge runde u Partizanovoj rundi u kome je ruski Uniks zabeležio premijernu pobedu u dramatičnoj završnici nad turskim Basakšehirom sa 89:88.