(VIDEO) PRORADILI DEJVIS I LEBRON: Lejkersi uzvratili udarac Hjustonu!

07.09.2020

08:25

Los Anđeles Lejkersi savladali su Hjuston Rokitse 117:109 i tako izjednačili na 1:1 u polufinalnoj seriji Zapadne konferencije.

Rokitsi - Lejkersi

Lejkersi su bili znatno precizniji u napadu i sigurniji u odbrani. Rokitsi su pogodili 22 trojke od 53 pokušaja, što nije bilo dovoljno u ovom meču.

Ekipa iz Los Anđelesa je već u prvoj četvrtini došla do dvocifrene prednosti (36:20). Iako je druga deonica bila ujednačenija, uspeli su Lejkersi da održe tu razliku do poluvremena.

Posle duže pauze, Rokitsi su značajno podigli nivo igre. Treću deonicu dobili su sa 41:23, pa su pred poslednjih 12 minuta vodili 92:90.

Ipak, Lebron je dominirao u četvrtoj četvrtini na obe strane terena, a oduševio je blokadom nad Vestbrukom. Lejkersi su vratili prednost i na kraju izjednačili rezultat u seriji.

U dresu tima iz Los Anđelesa Entoni Dejvis je imao 34 poena (15-24 iz igre), 10 skokova i četiri asistencije, dok je Lebron Džejms upisao 28 poena (10-17 iz igre, 1-5 za tri), 11 skokova i devet asistencija.

Na drugoj strani Džejms Harden je meč završio sa 27 poena (6-12 iz igre, 4-8 za tri), Erik Gordon 24 (8-16 iz igre, 6-12 za tri), a Rasel Vestbruk 10 poena (4-15 iz igre, 1-7 za tri) i 13 skokova.

Naredna utakmica na programu je 9. septembra.