Igokea šokirala Cedevitu Olimpiju!

05.01.2020

13:23

Košarkaši Igokee pobedili su kao gosti Cedevitu Olimpiju sa 85:78 u susretu 14. kola ABA lige.

RepublikaFoto: Cedevita Olimpija/Ales Fevzer
Cedevita Olimpija - Igokea

Tako su košarkaši iz Aleksandrovca ostvarili drugu uzastopnu i ukupno četvrtu pobedu ove sezone, dok je Cedeviti ovo bio četvrti poraz, prvi posle serije od tri pobede.

Gosti su igrali veoma dobro tokom celeg susreta, iako je prvo poluvreme proteklo u prilično izjednačenoj igri.

Cedevita je dobila prvu četvrtinu sa 28:25, da bi na poluvremenu Ljubljančani vodili sa 49:46.

Gosti su odigrali bolje u nastavku i preko raspoloženog Save Lešića i Majkla Grina stigli su do preokreta.

Početkom trećeg dela su poveli sa 52:50, da bi sredinom poslednje deonice imali maksimalno sedam poena prednosti (83:76). Tu prednost su na kraju i sačuvali.

Savo Lešić je bio najefikasniji u timu Igokee, postigao je 27 poena, Majkl Grin je dodao 15, a Dalibor Ilić 13 poena.

Kod Cedevita Olimpije, Kodi Miler-Mekintajer je imao učinak od 22 poena, dok je Jaka Blažić susret završio sa 19 poena.