BRITANCI NASTRADALI: Lagana pobeda Srbije!

05.09.2017

13:30 >> 15:54

Košarkaška reprezentacija Srbije zabeležila je novu pobedu na Evrobasketu. Izabranici Aleksandra Đorđevića su savladali Veliku Britaniju 82:68, i tako obezbedili plasman u osminu finala.

RepublikaFoto: fiba.basketbal

Lider ovog tima: Bogdan Bogdanović

"Orlovi" iz četiri kola imaju tri pobede i poraz, dok Britanci ostaju bez pobede u dosadašnjem takmičenju. Najefikasniji na meču bio je Bogdan Bogdanović koji je zabeležio 18 poena, uz sedam skokova i isto toliko asistencija. Vladimir Štimac i Stefan Jović dodali po 11.

U selekciji Velike Britanije istakao se Tedi Okereafor sa 17 poena.U sredu je našim momcima dan pauze, pa ih u četvrtak od 16:15 očekuje duel protiv Belgije, koji može da bude odlučujuć u borbi za prvo mesto u grupi, ali to ne zavisi samo od naših momaka, već je potrebno da i Letonija savlada Tursku.

Standings provided by Sofascore LiveScore

Tok meča

10. minut: Džonson pogađa poslednju trojku na meču

8. minut: Vladimir Štimac pogađa 11 poen na utakmici
6. minut: 16 poena Bogdanovića
4. minut: Micić - Štimac sjajna kombinacija. Deveti poen našeg centra
3. minut: Sedmu trojku za Britance pogađa Ačale, Srbija je do sada pogodila deset trojki

2. minut: Bogdan sjajan u odbrani, krade loptu i povćava prednost Srbije

1. minut: Sedam asistencija i skokova Bogdanovića uz deset poena, sjajno je loptu prosledio Kuzmiću koji zakucava
Četvrta četvrtina
10. minut: Džonson u poslednjim trernutcima četvrtine smanjuje na deset razlike
8. minut: Britanci šutiraju devet od devet slobodna bacanja. Neće trojka Gudurića
7. minut: Štimac upisuje sedmi poen na utakmici. Nikola Kalinić sa tribina prati i ovaj meč
5. minut:  Kapiten Srbije oba puta precizan sa linije slobodnih bacanja
3. minut: Jović zakucava, dve sjajne odbrane. Bogdanović pogađa novu trojku
2. minut: Jović pogađa trojku na startu treće četvrtine.
Početak treče četvrtine
10. minut: Mačvan pogađa poslednje poene u drugoj čet 47:38
9. minut: Jović izbacuje Lazića u kontru. Olaseni zakucava u sledećem napadu  38:45
7. minut: Mari pogađa novu trojku, potom i Klark pogađa posle promašaja naših u napadu 39:34
6. minut:  Dve sjajne akcije Srbije i laki poeni 39:27
4. minut: Bobi Marijanović pogađa za dva poena, Britanci u sledećem napadu postižu novu trojku
2. minut: Micić ponovo vraća trojku Britancima. Nelson je pre toga iz teške pozicije pogodio za tri poena
1. minut: Džonson pogađa za tri poena, a Mačvan odma uzvraća
Početak druge četvrtine
10. minut: Mačvan precizan za tri poena, potom i Micić uz zvuk sirene
8. minut: Tri poena Štimca iz dva napada "orlova", šutirao je dva od jedan sa linije slobodnih bacanja 19:11 za naše
6. minut: Bogdan Bodanović pogađa novu trojku za Srbiju, ovo je prvi pogodak od tri pokušaja Bogdana za tri poena
4. minut: Dve trojke je za sada postigla Srbija, Birčević prvai prekršaj, Olaseni strelac sa slobodnih bacanja 13:11
2. minut: Kuzmić postiže prve poene nautkmici 2:0